Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Coupe 2.0 16V Блокирал двигател

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Coupe 2.0 16V Блокирал двигател

    Вчера на магистралата ми блокира двигателя. Заслужава ли да се ремонтира и горе-долу на каква цена. Или незнам какво да правя. Незнам какво решение да взема, защото в нея за три години съм набил 6000лв

    #2
    И за толкова съм сложил в моята, ама я търпя.Зависи какви са щетите, но няма да са малко. Ще те намери 1500-2000 лв.
    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

    Коментар


      #3
      Така и така си затънал ами поне да е качествено. С или без блокирал мотор тази кола си е вечно твоя.Ремонтирай я и я карай.
      Play Golf ,but not drive golf!!!
      Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
      C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

      Коментар


        #4
        Тея хиляди, не знам като какво ги раздавате. Намираш мотор за 400-500лв., може и по-малко, ако ползваш твоята глава, ако е на сервиз смяната на мотора още 350лв. и караш докато каталяса. Но ако си харесваш колата и ти се занимава, още 200лв. за сегменти и лагери, и си ти. Това е накратко, други разходи, евентуално които може да направиш са маслена помпа, водна помпа, ангренаж, но това са си нормални разходи при поддръжката на един автомобил.
        Fiat Punto`04 1.2 60hp.
        Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
        ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

        Коментар


          #5
          Колега ако наистина си наместил 6000лв по тази кола предполагам е в завидно състояние с изключение на двигателя. Оправяй го и си я карай иначе язък ти за инвестицията.
          Fiat Coupe 1.8

          Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

          Коментар


            #6
            Ако година ремонтирам за 1500-2000лв според мен по добре да си взема друга кола. Ако сменя двигателя каква ми е гаранцията, че другия ще е добър и няма да ми дава проблеми

            Коментар


              #7
              Първо го отвори да видиш какви са пораженията, след това смятай кое ще ти излезе по ефтино
              punto HGT

              Коментар


                #8
                hp2010 написа:
                Ако година ремонтирам за 1500-2000лв според мен по добре да си взема друга кола. Ако сменя двигателя каква ми е гаранцията, че другия ще е добър и няма да ми дава проблеми
                Гаранцията е същата, като на "новата", стара кола, която би купил, от къде си сигурен, че след два месеца, няма да е на същото деридже. Ако искаш да си сигурен, пълен, основен ремонт, нови лагери, сегменти, шлайф. Вкарваш едни пари, в кола която е вечно твоя или би продал на безценица, но поне ще знаеш, че караш нещо здраво.
                Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                Коментар


                  #9
                  Тоя ремонт може и ефтино да излезе, пак казвам, първо отвори и виж какви са пораженията - ако си задрал само вал може да минеш с едно шлайфане или купуване на такъв втора ръка и едни лагери, промивка, ново масло и си готов, ако си ударил и клапани, тогава имаш още изваждане, ако е заминал блока тогава мислиш за друг мотор, но всичко е само догатки, отвори и тогава смятай.
                  punto HGT

                  Коментар


                    #10
                    .

                    Моето виждане е следното.Извади стария двигател като следиш кое от къде откачаш при нужда снимаш,някои колега на ти с мотора може да огледа за пораженията.Ако са само лагери не е страшно,но ако е нещо по-сериозно се огледаи за някое такова ударено,2-3 по яки приятеля го меткате вътре,редиш кабелите и газ.Решиш ли да задълбаваш в хубав ремонт,то сумата ще набъбне драстично,маисторите косят доволно,
                    Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
                    EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
                    EX.Fiar Ritmo 105TC

                    Коментар


                      #11
                      Re: Fiat Coupe 2.0 16V Блокирал двигател

                      Здравей колега, на мен ми се случи точно същото преди година с мойта брава - масло си имаше доволно - просто ми изпадна клапан - проби ми буталото абе въобще мазало стана - майстора ми обяви цена на ремонта като за цяла кола. Иначе си я поддържах съвестно каквото се обадеше - веднага го сменях - масло, филтри всичко редовно и как е изпаднал клапана и майстора не можа да ми обясни. Та колега купих си нова кола, а старата половината вече я продадох на части а след месец-два каквото е останало от нея в Надин :D Ама ти си преценяваш.
                      brava 16elx

                      Коментар


                        #12
                        Re: .

                        viktorsterev написа:
                        ........ при нужда снимаш,......
                        Ако ще сменяте двигател по снимки кое как е било - по-добре се откажете от идеята. :D

                        Коментар


                          #13
                          Re: .

                          naskobg написа:
                          viktorsterev написа:
                          ........ при нужда снимаш,......
                          Ако ще сменяте двигател по снимки кое как е било - по-добре се откажете от идеята. :D
                          То няма какво толкова, че да се обърка нещо, още повече чак да се снима. Единственият проблем е, да не останат накрая прекалено много болтове и гайки. :D
                          Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                          Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                          ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                          Коментар


                            #14
                            Re: .

                            kal0yanch40 написа:
                            То няма какво толкова, че да се обърка нещо, още повече чак да се снима. Единственият проблем е, да не останат накрая прекалено много болтове и гайки. :D
                            Щом така мислиш. :D

                            Коментар


                              #15
                              .

                              Никога не се знае кои бай Хонзи си е играл преди вас с колата.Винаги може да се обърка някои кабел или вакум,а колкото до болтове и гаики,шанса за грешка е минимален
                              Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
                              EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
                              EX.Fiar Ritmo 105TC

                              Коментар

                              Working...
                              X