Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подръжка и сервиз на Fiat Bravo 1.9 JTD !!!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Подръжка и сервиз на Fiat Bravo 1.9 JTD !!!

    Здравейте,наскоро си купих въпросниш модел Браво 1.9 JTD,101 КС и имам няколко питанки.1.къде да си обслужа колата и евентуални ремонти -препоръки за /Пловдив/2.има ли значение дали аз си купувам частите.3.какви марки части да избирам за-агренажен комплект-носачи-биалети-филтри-масло-маншон 4.Други напътствия ако имате кажете5.Настойка на часовника на оригиналното сд???Много ще съм ви благодарен,първа кола ми е и нищо не разбирам.иначе съм доволен много

    #2
    Re: Подръжка и сервиз на Fiat Bravo 1.9 JTD !!!

    jbiznesa написа:
    Здравейте,наскоро си купих въпросниш модел Браво 1.9 JTD,101 КС и имам няколко питанки.1.къде да си обслужа колата и евентуални ремонти -препоръки за /Пловдив/2.има ли значение дали аз си купувам частите.3.какви марки части да избирам за-агренажен комплект-носачи-биалети-филтри-масло-маншон 4.Други напътствия ако имате кажете5.Настойка на часовника на оригиналното сд???Много ще съм ви благодарен,първа кола ми е и нищо не разбирам.иначе съм доволен много
    - Ремък BOSCH- Ролки - INA , SKF , NTN , SNR- ходова част ако намериш TEKHNOROT са турски но с мн добро качество , най доброто е LEMFORDER , MEYLE имат е HD (демек усилени части)- Най добрите филтри са BOSCH , MAN , HENGST - Масло аз ползвам WOLF , DParts (Това е масло на LEMFORDER) Castroll ili TOTAL зависи кое ми е на цена-Най добре си вземи ти частите но внимавай за ментета.
    Bravo 1.6 16v 103hp

    Коментар


      #3
      Настройка на часовника:Пускаш радиото и натискаш бутона EXP докато се появи мигащ часовник,след това с големия бутон въртиш да настроиш часа,след това отново задържаш бутона EXP да излезеш от менюто.
      Прикачени файлове
      Маренго 1.9Jtd-110 2002

      Коментар


        #4
        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=57159 - това е твоя майстор в Пловдив, ходи и говори с него, има достатъчноотзиви за Жоро тук, мисля няма да ме гризе съвеста ако ти го препоръчам. Само ги приеми като съвет не слагай масла от рода волф, манол, и тем подобни. Аз ползвам ремък на контитекс.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          колеги благодаря за полезните отговори до тук.Какво ще кажете за оригиналното масло Селениа.СЕГА МИ КАЗАХА ТОВА КОЕТА ТРЯБВА ДА СЕ ОПРАВЯ,МОЛЯ МНЕНИЕ ЗА чАСТИТЕ И МАРКИТЕ.1.НОСАЧ- ITN - MOOG2.БИАЛЕТИ-ITN,MOOG,UCN3.АГРЕНАЖЕН КОМПЛЕКТ-DAYCO,INAМОЛЯ ДАЙТЕ СЪВЕТ ДАЛИ Е ДОБЪР ИЗБОРА И АКО НЕ МЕ ПОПРАВЕТЕ КЪДЕТО ТРЯБВА

          Коментар


            #6
            1 и 2 не ти трябват.Това са най-евтините възможни части на пазара. По-скоро ги избегни ако можеш.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              BO написа:
              1 и 2 не ти трябват.Това са най-евтините възможни части на пазара. По-скоро ги избегни ако можеш.
              препоръчай марки за 1 и 2 колега

              Коментар


                #8
                ИТН го отпиши като марка за всякакъв вид части.
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  ITN това е китайско само еврото го внася и е най лошото качество 06-505-G6 06-505-G6 ITN НОСАЧ ПРЕДЕН ДЕСЕН Ф17 ,57.99 лв.18.34.702 Д ноcач, STARLINE Ф17 75,76 лв. Чешки носач Производителя дава Гаранция [в месеци] 36 ,не съм правил протокол за връщане до сега ;]TEKNOROT F-403 д Носач ф17 53.30лв. Турски носачИ двете фирми приемат рекламаций за разлика от ИТН-а ... това са клиентски цени възможни са отстъпки от тези цени
                  Bravo 1.6 16v 103hp

                  Коментар


                    #10
                    АБе стига с това ИТН, трябва със закон да го забранят, от един техен скъсан накрайник, правих носачи и картери и джанти купувах.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      S_BANKOV написа:
                      АБе стига с това ИТН, трябва със закон да го забранят, от един техен скъсан накрайник, правих носачи и картери и джанти купувах.
                      Прав си имам случай един клиент си донесе в сервиза тампон за макферсон ИТН слагаме го и като го натегнахме той се разпука гумата е ужасна ...
                      Bravo 1.6 16v 103hp

                      Коментар


                        #12
                        jbiznesa написа:
                        BO написа:
                        1 и 2 не ти трябват.Това са най-евтините възможни части на пазара. По-скоро ги избегни ако можеш.
                        препоръчай марки за 1 и 2 колега
                        TRW
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          колеги взех си агренажен комплект бош,и маншон swis

                          Коментар


                            #14
                            Първо ще уточня, че моят опит е с JTD105, дано няма някакви огромни разлики?!Аз карах колата с носачи и биелети на MOOG! Колата бе перфектна и аз останах доволен.Външните накрайници си купих АС МЕТАЛ, магазинчето е точно срещу стадион Христо Ботев, до новият ЛИДЛ.Маслото винаги е било 5-40, като в началото ползвах СЕЛЕНИЯ, но в последствие ... последните 3-4 години бях с КАСТРОЛ ЕДЖ.При смяната на ангренажния ремък проверете състоянието на водната помпа, аз лично бих я сменил при първа смяна на ангренаж.
                            Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                            Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                            http://www.keepfighting.ms

                            Коментар


                              #15
                              jbiznesa написа:
                              колеги благодаря за полезните отговори до тук.Какво ще кажете за оригиналното масло Селениа.
                              110,000 km карам само и единствено с това масло. Това е маслото, което дори на капачката го пише.Не се хвърляй на лъскавите масла. Това е все едно стар пияница да го учиш да пие отлежало уиски.
                              04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                              Коментар

                              Working...
                              X