Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Генератор на Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Генератор на Типо

    Здравейте колеги...имам проблем с генератора на Типото 1.6 моно. Ситуацията е следната, паля си колата пускам фаровете и лампата на таблото за габартите свети слабо...изфорсирвам колата и лампата светва вече силно. Карам си колата няма проблеми, по някое време лампата пак светва слабо...форсирам и нещата се оправят. Това може да се случи по няколко пъти на ден. Два пъти замервах с мултисета когато светеше слабо и показваше 11.75 V, след като форсирам ставаше 13.86V...замервах при включени габарити. Къде в генератора да търся проблема...или не е генератора.

    #2
    Re: Проблем с Генератор на Типо

    cloc написа:
    Здравейте колеги...имам проблем с генератора на Типото 1.6 моно. Ситуацията е следната, паля си колата пускам фаровете и лампата на таблото за габартите свети слабо...изфорсирвам колата и лампата светва вече силно. Карам си колата няма проблеми, по някое време лампата пак светва слабо...форсирам и нещата се оправят. Това може да се случи по няколко пъти на ден. Два пъти замервах с мултисета когато светеше слабо и показваше 11.75 V, след като форсирам ставаше 13.86V...замервах при включени габарити. Къде в генератора да търся проблема...или не е генератора.
    Четки, регулатор..Хубаво е да смениш всичко за да не останеш на пътя. ( лагери, четки, регулатор).
    Brava 1.6 EL 16V 103 hps '96 ГИ Фобос

    Коментар


      #3
      Арменеца на Източен и Шести септември ти е най близо но е неделя. Размърдай тънкото кабелче и притегни дебелия ако е хлабав. Иначе хай-леката повреда е четки и реле които са едно цяло. Имало ги някъде западно от пл. Шахбазян в уличката. Еврото работи и в неделя. пп Опа-а, това е ако ремъка ти е нормално притегнат а не буксува. Мирише ли ти леко на изгоряла гума?
      LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
      ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

      Коментар


        #4
        Re: Проблем с Генератор на Типо

        gaz написа:
        cloc написа:
        Здравейте колеги...имам проблем с генератора на Типото 1.6 моно. Ситуацията е следната, паля си колата пускам фаровете и лампата на таблото за габартите свети слабо...изфорсирвам колата и лампата светва вече силно. Карам си колата няма проблеми, по някое време лампата пак светва слабо...форсирам и нещата се оправят. Това може да се случи по няколко пъти на ден. Два пъти замервах с мултисета когато светеше слабо и показваше 11.75 V, след като форсирам ставаше 13.86V...замервах при включени габарити. Къде в генератора да търся проблема...или не е генератора.
        Четки, регулатор..Хубаво е да смениш всичко за да не останеш на пътя. ( лагери, четки, регулатор).
        Четки реле регулатор а може и изядени пръстени на ротора , четките правят едни канали направо го окопават и медните пръстени се изяждат където контактуват и се вижда направо оста. Ако имаш такива канали не си сменяй Релето. Само разпой старите четки , запой си нови 2-3 лева са и си оправи ротора. Понеже аз сменях и реле регулатор нов електронен и замина много бързо 40 лева назад, после ползвах друг стар той пак ми презареждаше скачаше ми до 16 волта. Пусках фарове халогени габарити вентилатор абе сичко и положинието се нормализираше. Накрая си направих моето реле което е с транзистор с нови четки и айде. Щом ти прави така колата , ще те остави някъде не я подценявай и не я карай. Ще ти изпие акумулатора и ще останеш на пътя.
        >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

        Коментар

        Working...
        X