Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свистене на вятъра в колата при по-висока скорост.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Свистене на вятъра в колата при по-висока скорост.

    Последно време ми прави впечатление че при скорост от 90 нагоре вътре се чуват звуци като от стара дървена дограма в северна стая в ден в който Емо Чолаков е казал, че в страната навлиза бурен северен вятър. При 120 вече звука е толкова нетърпим че дори баса от колоните не се чува. Първо помислих че вятъра влиза през уплътненията на вратите,затова облепих целите уплутнения с уплътнение за дървени дограми, но уви звука е още налице. Вчера една реплика на скъпата ми жена, според която бензинов и дизелов двигател са едни и същи неща, ме накара да се замисля доста, а именно че свистенето идвало от предното стъкло. Логически погледнато тва е последния вариант. Има ли такава възможност уплътнението на челното стъкло да се е спекло и от там да се чува звука.
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    Re: Свистене на вятъра в колата при по-висока скорост.

    mitkosoft написа:
    Последно време ми прави впечатление че при скорост от 90 нагоре вътре се чуват звуци като от стара дървена дограма в северна стая в ден в който Емо Чолаков е казал, че в страната навлиза бурен северен вятър. При 120 вече звука е толкова нетърпим че дори баса от колоните не се чува. Първо помислих че вятъра влиза през уплътненията на вратите,затова облепих целите уплутнения с уплътнение за дървени дограми, но уви звука е още налице. Вчера една реплика на скъпата ми жена, според която бензинов и дизелов двигател са едни и същи неща, ме накара да се замисля доста, а именно че свистенето идвало от предното стъкло. Логически погледнато тва е последния вариант. Има ли такава възможност уплътнението на челното стъкло да се е спекло и от там да се чува звука.
    Едва ли, но от една провиснала врата звука е абсолютно същия.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      врата

      освен вяро да е провиснала или кактоказват за обикновените изметнала Може бравата малко да е изместиш на вътре Може да е побългариш ако има луфт Вимаш едно трупче и го слагаш на средата където е браватаи все едно е завараш но трупчето седи а ти натискаш в горната страна на вътреТакаможе да затваря по добре /да няма луфт[/code]
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Просто провери дали има протъркване на боята на прага на вратата.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Взимаш едно хартиено тиксо и облепваш фугата на лявата врата,след това се качваш през дясната и подкарваш за проба.Ако има свистене,повтаряш процедурата и с дясната врата,ако има отново свистене облепяш и фугата на предния прозорец-така ще стигнеш до отговора от къде свисти.Дано да съм бил полезен.Успех.
          Bravo 1.9d 97г

          Коментар


            #6
            И при двете врати има протриване в тази част където са огледалата.
            Fiat Bravo 1.9 JTD 100

            Коментар


              #7
              nsn написа:
              Взимаш едно хартиено тиксо и облепваш фугата на лявата врата,след това се качваш през дясната и подкарваш за проба.Ако има свистене,повтаряш процедурата и с дясната врата,ако има отново свистене облепяш и фугата на предния прозорец-така ще стигнеш до отговора от къде свисти.Дано да съм бил полезен.Успех.
              Това е много добър начин за проба. Ще го пробвам още утре. Благодаря
              Fiat Bravo 1.9 JTD 100

              Коментар


                #8
                Провери колелата за луфт. При мен като ми се разби заден-ляв лагер на главината в началото само на 90 виеше. Накрая вече започваше от 50. Аз лично го чувах отвсякъде и даже клонях към преден-десен, както и майстора, който повозих да гу чуе, но после като я разклати и всичко лъсна веднага.
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар

                Working...
                X