Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Пунто ГТ 200++

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Пунто ГТ 200++

    Здр,колеги.Нов съм в форума и съм собственик за пръв път на пунто гт което е над 200коня според стария собственик.Колата е с турбина гарет т3,чип,ковани бутала,друг разпределителен вал,дюзи 330кубика,само това знам за нея,когато отидох да я гледам собственика каза че и трябват иридиеви свещи за да върви като хората,попитах го дали пали и той каза,че в момента е обикновенни свещи NJK и не работи добре,тръгнах си и го мислих два дни,че навврно ще си купя таралеж,но никога не съм карал и имал турбо кола,реших да си направя подарък мечта та дори и в лошо състояние.Купих свещи бош за модела,сложих ги и колата запали без да се замисли,но започна да пуши и мерише на бензин,платих я въпреки това и си тръгнах с нея от враждебна до бояна,в ниските върви добре без да прекъсва,но като я настъпя има замисляне,прекъсване и пушилки,като стигнах бояна я настъпих и без замисляне колата полетя на една малка права,след завоя пак нещеше да стартира,оставих я пред нас да почива,обаче след няколко дни взе да застудявя и реших да сменя антифриза,паля работи 10секунди на два-три цилиндъра и огасна,няма палене,свалям свещи като ги вадя с бензин по тях,чистя и слагам и пак върти на сухо и неще.Бях взел старите и свещи та чистя ги и ги слагам,пали от раз,взех да направя един кръг и пак така ту прекъсва и глъхне ту тръгва обаче в високите,забелязах че ако подам газ от 2000обр.колата набира мудно до някъкви обороти,чува се нещо като прекъсвач и след това излита,но не всеки път излита.Та приемам всякъкви съвети,дали дам 150лв за свещи или да инвестирам в нещо друго като електроника,колата искам да я ползвам всеки ден но без такива драми,ако ме насочите към някой който разбира за да я погледне и да изкаже мнение,не съм имал турбо кола и не съм на ясно.Благодаря колеги,весели празници.

    #2
    От кого купи колата, сигурен съм че е форумна
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      S_BANKOV написа:
      От кого купи колата, сигурен съм че е форумна
      Колата я купих от 19г момче или поточно от баща му,който не искаше синът му да пострада след возенето в колата,иначе предния собственик се казва бранимир към кв.враждебна живее.

      Коментар


        #4
        Re: Фиат Пунто ГТ 200++

        [quote="mitkooo"]Здр,колеги.Нов съм в форума и съм собственик за пръв път на пунто гт което е над 200коня според стария собственик.Колата е с турбина гарет т3,чип,ковани бутала,друг разпределителен вал,дюзи 330кубика,само това знам за нея,когато отидох да я гледам собственика каза че и трябват иридиеви свещи за да върви като хората,попитах го дали пали и той каза,че в момента е обикновенни свещи NJK и не работи добре,тръгнах си и го мислих два дни,че навврно ще си купя таралеж,но никога не съм карал и имал турбо кола,реших да си направя подарък мечта та дори и в лошо състояние.Купих свещи бош за модела,сложих ги и колата запали без да се замисли,но започна да пуши и мерише на бензин,платих я въпреки това и си тръгнах с нея от враждебна до бояна,в ниските върви добре без да прекъсва,но като я настъпя има замисляне,прекъсване и пушилки,като стигнах бояна я настъпих и без замисляне колата полетя на една малка права,след завоя пак нещеше да стартира,оставих я пред нас да почива,обаче след няколко дни взе да застудявя и реших да сменя антифриза,паля работи 10секунди на два-три цилиндъра и огасна,няма палене,свалям свещи като ги вадя с бензин по тях,чистя и слагам и пак върти на сухо и неще.Бях взел старите и свещи та чистя ги и ги слагам,пали от раз,взех да направя един кръг и пак така ту прекъсва и глъхне ту тръгва обаче в високите,забелязах че ако подам газ от 2000обр.колата набира мудно до някъкви обороти,чува се нещо като прекъсвач и след това излита,но не всеки път излита.Та приемам всякъкви съвети,дали дам 150лв за свещи или да инвестирам в нещо друго като електроника,колата искам да я ползвам всеки ден но без такива драми,ако ме насочите към някой който разбира за да я погледне и да изкаже мнение,не съм имал турбо кола и не съм на ясно.Благодаря колеги,весели празници.[/quoteЗдравейте отново,реших да взема свещи иридий НЖК,имаше огромно подобрение на празен ход и вървеж в ниски и високи,но радоста бе за кратко два- три дни палене на място и един ден ходене до работата и колата спря да пали,оказа се че две дюзи пикаят на празен ход,оказаха се 315цц, взех същите и ги монтирах,отново подобрение изчезнаха присецванията в ниски и гърмежи на скорост като пусна газта.На празен ход обаче пригасва,дали се дави от бензин,от зад обаче продължава да пуши черно и мерише на бензин демек и е богата сместа,целта е да я карам всеки ден без нужда от една торба свещи и други части които да нося с мен,колата доста плете на празен ход,чудех се за оригинални дюзи,дали ще запее на празен ход и трябват ли разни настройки.Колеги помагайте,много ми се кара вече!!! ]

        Коментар


          #5
          Привет колега, защо не вземеш да звъннеш на колегата White Power / Орлин, да я погледне и да ти каже къде е проблема? Даже би ти помогнал и с ремонтите стига да има време разбира се .
          Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
          Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

          Коментар


            #6
            Отскочи до ланчия форума че е голяма тишина там.
            LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
            ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

            Коментар


              #7
              htp_vesko написа:
              Привет колега, защо не вземеш да звъннеш на колегата White Power / Орлин, да я погледне и да ти каже къде е проблема? Даже би ти помогнал и с ремонтите стига да има време разбира се .
              Нямам му телефона на колегата Орлин,надявам се да види темата,предполагам че нещо софтуерно трябва да се настрои сместа,гледам маркуча на турбото е овиван с тиксо,възможно ли е да смуче въздух и да обогатява сместа.Тез дни ще поръчвам,като го сложа ще пиша отговори.

              Коментар


                #8
                Може да смуче въздух и да е бедна сместа а от там и буталата минават в течна форма на метала 0898400576 Орлин
                Power Under Pressure

                Коментар

                Working...
                X