Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво не иска да запали.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Ние ще го възстановим, просто се чудя колко ще струва новият картер и евентуално новата маслена помпа?

    Коментар


      #32
      Картер търси от колегата lithrone (Жоро) ... примерно.Мисля че ги продаваше по 100-120 лв.п.с. Мисля,че ще може да те уреди и с маслена помпа.п.с.2 става дума за части 2ра ръка, защото новите не ми се мисли колко струват... По спомен гледах нова маслена помпа някъде за около 800-900 лева
      1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
      2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

      Коментар


        #33
        търси в продавалника

        Коментар


          #34
          ivel написа:
          не сравнявай москвича с далеч по-новите технологии в изработката на валовете и лагерите.към автора-не се притеснявайте,възстановете всичко ище видиш ,че колата ще е добре
          Значи ли че като са нови технологии може да кара без масло?
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #35
            Здравейте приятели! Благодаря за помощта на всички! Ако нямате нищо против това ще е моята тема за въпроси от различен тип свързани с колата ми. Искам да попитам - при условие че колата е на 280 хиляди километра с какво масло е по-добре да се кара - минерално, полусинтетично или синтетично? Доколкото знам минералното е най-кофти от трите, но автомонтьорът при който по принцип ходим каза че за двигател на толкова километри е по-добре минералното. Вие какво мислите по въпроса?

            Коментар


              #36
              Сипвай си полусинтетика 10W40. Аз поне винаги съм карал с такова.
              1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
              2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

              Коментар


                #37
                Знам че ще се смеете, но в Кауфланд има едно минерално масло 5 литра за 30лв. излиза наистина много изгодно. Пише че е произведено в Германия и одобрено от VW и Daimler AG. Та струва ли си да се пробва, при условие че колата е на доизживяване? :D

                Коментар


                  #38
                  Ако не сменяш маслото изобщо ще ти е най-изгодно, само доливай от време на време.То сигурно ’таляняца досега така е я карал, що ще променяш навиците на колата, да ѝ слагаш чисто ново масло от КауфландА, само да се набутваш!

                  Коментар


                    #39
                    Нещо не схващам сарказма. Пък и не съм толкова тъп и знам, че въобще не е хубаво да се долива масло вместо да се сменя. Много хора си карат с евтини масла колите които са близо 20 (пък и над) годишни. При условие че колата струва по малко от 1000лв. какъв е смисъла да се слагат скъпи масла като Кастрол например? Просто питам дали това Кауфландското масло става за нещо. Ако не става препоръчайте някакво друго евтино.

                    Коментар


                      #40
                      lettuce написа:
                      Знам че ще се смеете, но в Кауфланд има едно минерално масло 5 литра за 30лв. излиза наистина много изгодно. Пише че е произведено в Германия и одобрено от VW и Daimler AG. Та струва ли си да се пробва, при условие че колата е на доизживяване? :D
                      Става маслото.Сипваи смело.Моята брава я карах 5-6 години само с такова масло от практикер 15w40.После минах на GM 7.50лв литъра.
                      FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                      Коментар


                        #41
                        galinchooo написа:
                        lettuce написа:
                        Знам че ще се смеете, но в Кауфланд има едно минерално масло 5 литра за 30лв. излиза наистина много изгодно. Пише че е произведено в Германия и одобрено от VW и Daimler AG. Та струва ли си да се пробва, при условие че колата е на доизживяване? :D
                        Става маслото.Сипваи смело.Моята брава я карах 5-6 години само с такова масло от практикер 15w40.После минах на GM 7.50лв литъра.
                        Благодаря за отговора, наистина мисля да го пробваме.

                        Коментар


                          #42
                          lettuce написа:
                          Знам че ще се смеете, но в Кауфланд има едно минерално масло 5 литра за 30лв. излиза наистина много изгодно. Пише че е произведено в Германия и одобрено от VW и Daimler AG. Та струва ли си да се пробва, при условие че колата е на доизживяване? :D
                          При условие, че колата е на доизживяване е страхотно масло, ще и помогне да си доизживее бързо последните километри.
                          1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                          2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                          Коментар

                          Working...
                          X