Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

капаче(прозорче) на външния капак на ангренажния ремък

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    капаче(прозорче) на външния капак на ангренажния ремък

    Колеги както писах вече при смяна на ангренажния ремък ми върнаха колата със счупено външно капаче прозорче му викат още, на външния капак на ангренажния ремък в горната част, молбата ми е понеже трудно ще намеря за Стило, някой колега да измери на Браво, Марея или друг модел понеже видях че и те имат капаче , да ми кажете размерите в см, за да видя дали и на Стилото дупката е със същите размери и да търся от морга от друг модел по популярен от Стилото.Иначе майстора се е мъчил да отвие болта който държи капачето но явно не е могъл и е счупил капачето около болта за да може да го махне.Но все пак дали ще може да се развие този болт не знам, но искам да опитам и да си затворя тази дупка през която се виждат зъбчатките на 2-та вала.Благодаря предварително , говоря за ето това прозорче:http://picbg.net/pic.php?u=53285KGKdO&i=423448 - това е снимка от Браво и изглежда като при Стилото, но все пак ако може да знач размерите ще е най-добре.

    #2
    Никой ли колега няма да помогне?

    Коментар


      #3
      Стават и от другите 1.6 двигатели. Но търси такъв след 2000-та година, защото има малка разлика.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Така и не можах да намеря капаче, и днес се опитах да развия болта който го държи , но превърта отзад гайката и не можах да го законтря и да го отвия , затова от пресован картон за обувки изрязах парче колкото капачето и дупка посредата да влезе болта, и малко лепило по края да лепни на капака, както и плътна шайба върху болта пак от картон и заспа, материала нарочно е картон че евентуално ако вземи да падне надолу покрай другите външни ремъци да не нанесе щети.Като цяло е добре да се запуши това прозорче ако го няма като при мен ми го счупиха заради болта при смяна на ангренажа че влиза от там прах и действа като шкура този прах в кожуха на ангренажа, при работещ двигател, което не е добре!!

        Коментар

        Working...
        X