Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

имам катализатор да го махна ли?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    имам катализатор да го махна ли?

    Здравейте, Вчера минах преглед и се оказа, че имам катализатор колата е мареа 1.6 двиг:182B6.000Питането ми е дали да го махна,колко парички да очаквам от него, ще направи ли проблем махането му?Страдал съм от откраднат катализатор и искам да изпреваря съдбата си
    Fiat Marea 2.4 JTD+
    Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
    Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
    Renault 19/1.7mi/ - crash

    #2
    Не повече от 5 лв. :D Вътре е изгорял.
    Brava 1.6 EL 16V 103 hps '96 ГИ Фобос

    Коментар


      #3
      кола

      Моя го продадох за 50 лв щото не беше от Пунто а американски и беше по кух Ако беше оригинален можеше и поне 60 лв
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Абе идеята ми е да го махна и да му сложа права тръба, че не искам за 5 или 50 лв да усещам чувството без катализатор рано сутринта
        Fiat Marea 2.4 JTD+
        Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
        Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
        Renault 19/1.7mi/ - crash

        Коментар


          #5
          zlatarov написа:
          Абе идеята ми е да го махна и да му сложа права тръба, че не искам за 5 или 50 лв да усещам чувството без катализатор рано сутринта
          Слага се резонатор, а не права тръба, че ще стане по шумна колата
          punto HGT

          Коментар


            #6
            Добре де така да е Колко парички са тези резонатори няква идеа?
            Fiat Marea 2.4 JTD+
            Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
            Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
            Renault 19/1.7mi/ - crash

            Коментар


              #7
              20-30лв
              punto HGT

              Коментар


                #8
                B6 е модела след 2001 година, катализатора е тип "катколектор", с две сонди-преди и след катализатора. Ако е изгорял, колата ще е в авариен режим. Моята е със същия мотор.Ако не ти дава проблеми, изобщо не го пипай.За крадене...ми успех им пожелавам да се пробват да го крадат-катализатора е зад мотора, скрит зад кожух, който няма как да се свали, без да свалиш горната ламбда сонда...по документация от ФИАТ му дават два или три часа труд в сервиз смяната на тоя катализатор. Ако ще го крадат...по-скоро ще е с все колата...по-лесно е цялата...

                Коментар


                  #9
                  Ясно колега,В6 мотора е Мн благодаря няма да го пипам за момента колата е пушка и не е в авариен режим Наздраве
                  Fiat Marea 2.4 JTD+
                  Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                  Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                  Renault 19/1.7mi/ - crash

                  Коментар


                    #10
                    При Стило е същата конфигурация, но там с катализатора е още по-гадно. От някаква година нататък това чудо изобщо не се сваля само- в една отливка е заедно с колекtoра и си е живо приключение да махнеш катализатор.Работи ли, не го барай, че после се влиза в едни гори тилилейски с проблеми.Гърнетата, които се монтират на мястото на катализатора, не са обикновени кухи резонатори. С една мрежа са вътре- да оказват известно съпротивление по пътя на газовете, после трябва да се изравни сигнала на втората сонда...излишни ядове, казано най-просто.Те пак са тръгнали натам нещата де....той каталитика рано или късно ще си умре, не е вечен. Но разправията е толкова голяма, че най-добре да се отложи във времето...колкото може повече.

                    Коментар


                      #11
                      моят започна да трака леко и айде - за 60лв го продадохот тогава съм с тръба, бръмчи повече
                      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                      Коментар

                      Working...
                      X