Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вози като каруца. Какво мога да направя за по добър комфорт?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вози като каруца. Какво мога да направя за по добър комфорт?

    Колата е Marea Weekend 1.8. По окачването всичко си е още оригиналното, и е абсолютно здраво. Сменяни са само биалетки. Незнам с какви амортисори и пружини е, но като натискам предницата почти не помръдва надолу. Иначе като плюс мога да отбележа че е изключително стабилна в завой, но бих пожертвал малко стабилност за малко повече комфорт. Какво трябва да сменя?
    Fiat Marea Weekend 1.8 HLX
    Renault Safrane 2.0 16V

    #2
    И аз си мислех че твърдата стегната возия се дължи на амортисьорите, които предполагам са газови. Иначе колата е с гуми 195/55 R 15 (летните), и наистина има страхотно пведение на пътя, но същите тези амортисьори изобщо не поемат неравностите. На дупка дълбока 4-5 см. съсипах гума напомпана на 2,5 атм. Би ли ми препоръчал някаква марка маслени амортисьри, възможно по "меки". Мисля да сменя само на предницата засега, пък ще видя как е като возия/стабилност.
    Fiat Marea Weekend 1.8 HLX
    Renault Safrane 2.0 16V

    Коментар


      #3
      MONROE, COFAP...
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        Благодаря.Решил съм ще го направя, пък ако ми хареса ефекта може и задните да сменя.
        Fiat Marea Weekend 1.8 HLX
        Renault Safrane 2.0 16V

        Коментар


          #5
          И аз имах същия проблем и след смяната на амортисьорите се оправи. Взех си WIKTOR за отпред, а за отзад си взех AL-KO. Според мен AL-КО са по-добри, но като ги сменях нямаше и имаше WIKTOR.Просто е затегнал амортисьора ти и затова ти вози като каруца.

          Коментар


            #6
            Аз също съм с Kofap и съм много доволен. Поръчах си ги от хит-ко и за сравнение със същите газово-маслени, които намерих в Благоевград бяха с 18 лв. на бройка по-евтини.
            Fiat Marea 2.4 TD

            Коментар


              #7
              Където и да питах, за предницата навсякъде ми предлагат само газови. Някой знае ли от къде мога да си намеря маслени?
              Fiat Marea Weekend 1.8 HLX
              Renault Safrane 2.0 16V

              Коментар


                #8
                Ами твойте ако са като на Браво/Брава стават от Типо (т.е. са като моите).Аз в момента съм с Cofap газово-маслени и честно казано са ужасни.Може би се дължи на това че двигателя ми е супер малък и просто не си тежи на мястото.Да за стабилност нямат грешка обаче във всяка дупка влизам със зверски трясъци и возията е ужасна.Иначе аз съм ги купил от Евро07 в София въпросните.Лошото е че не дават гаранция и при мен единия излезна прецакан и сега съм решил да си рециклирам старите маслени амортисьори и да си карам с тях - ако не друго поне ми дават гаранция 10 000км след рециклирането и за по 35 лв на парче няма и да се замислям.
                Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                Коментар


                  #9
                  zfa159 написа:
                  Ами твойте ако са като на Браво/Брава стават от Типо (т.е. са като моите).Аз в момента съм с Cofap газово-маслени и честно казано са ужасни.Може би се дължи на това че двигателя ми е супер малък и просто не си тежи на мястото.Да за стабилност нямат грешка обаче във всяка дупка влизам със зверски трясъци и возията е ужасна.
                  Няма как да са различни от Браво/Брава(така мисля), утре ще проверя за маснени за Типо, благодаря за информацията. А що се отнася до Cofap, гледах техен каталог от един полски сайт, и за Браво/Брава/Мареа предлагаха само газови, и никъде не видях в продукцията им такова нещо като - газово-маслени.Незнам толкова ли е трудно да се предложи нещо свясно за тези коли.
                  Fiat Marea Weekend 1.8 HLX
                  Renault Safrane 2.0 16V

                  Коментар


                    #10
                    Ами тук каквото гледах че постват колегите пишат газово-маслени.Един познах твърди че дори нямало такова нещо но не претендирам да разбирам по темата.На тези моите пише Gas Absorbed.Аз лично съм безкрайно недоволен от возията.Иначе като стабилност са доста добри ама....от това трескане по дупките ми се потроши колата.За затова се спрях на може би най-идиотския вариант ама ми се вижда най-логичен - рециклирам си старите маслени.Ако не друго поне ще са си маслени.човека си дава и гаранция и мисля че е по-добрия вариант.Защото дефакто си купуваш два чисто нови Cofap - газови без гаранция 55-65лв. /бройРециклирането дефакто е много по-изгодно - маслени 10 000км гаранция или 6 месеца 45лв с монтаж/бройАз лично ще ги рециклирам моите старите маслени и ако е сполучливо може да се замислиш да си купиш някакви от Типо маслени и да ги рециклираш ако не намериш маслени за твоята кола.Аз за мен не успях да открия...а газови не искам повече.
                    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                    Коментар


                      #11
                      а какво ще кажеш за предложението да спаднеш гумите с 1 идея? пробвай как е и ако няма ефект пак си ги напомпи
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #12
                        Re: Вози като каруца. Какво мога да направя за по добър комф

                        Tod_AD написа:
                        Колата е Marea Weekend 1.8. По окачването всичко си е още оригиналното, и е абсолютно здраво. Сменяни са само биалетки. Незнам с какви амортисори и пружини е, но като натискам предницата почти не помръдва надолу. Иначе като плюс мога да отбележа че е изключително стабилна в завой, но бих пожертвал малко стабилност за малко повече комфорт. Какво трябва да сменя?
                        Е как да се мръдне предницата като ти си с Мареа Уйкенд - то да не е Брава. Според мен си помпиш гумите повечко и ти се струва, че е каруца. Това голямо купе как мислиш ще се задържи в завоите, ако се накланя като лодка.Ако са ти за смяна си вземи газови и не се занимавай с глупости. По принцип малко ни е твърдо окачването и недей да търсиш под вола теле.

                        Коментар


                          #13
                          и аз искам да ти обърна внимание на гумите. писал си че са 2,5 атм. а по предписание сигурно е 2,2 атм. а и манометрите навсякъде не са особено точни, така че пробвай първо с намалено налягане в гумите 2-2,1 атм. возията ще стане по-добра и устойчивостта също, но пък ще вдигне сигурно мин. разхода. избора е твой, но поне опитай.
                          TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

                          Коментар


                            #14
                            Возията сигурно е точно от амортисьорите или стари гуми, добре напомпани. На гаджето пунтото е така. Все едно нямаш амортисьори, а нейните са си ок.Пиша също за да не пускам нова тема. На Типото, като мина през легнал полицай или нещо по-голямо по-бързо се чува едно дращене като от стара гума върху метал...мисля че амортисьорите ми отпред са изсъхнали или са мръсни, защото са им скъсани маншоните. Въпроса ми е дали може да се смажат някак си и дали може да се сменят маншоните лесно?
                            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                            Коментар


                              #15
                              Колеги моята брава е все още с оригиналните амортисиори сигурен съм, и возията все още е както на чисто нова но самият клас на автомобила е такъв ни никога до сега не е дрънчала по дупките само малко по твърдо вози но пък затова е по стабилна на пътя ,ако сравнявате возията и например с рено лагуна от същата година никога няма да е същата прото зависи от класа .Ако някой го интересува оригиналните мисля че са на фирмата BОGE но несъм 100%сигурен трябва да се провери пак .
                              FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                              Коментар

                              Working...
                              X