Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем след смяна на гарнитурата на главата.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем след смяна на гарнитурата на главата.

    Здравейте Колеги!Много ще съм Ви благодарен ако ми помогнете. Преди два дена смених гарнитурата на главата. Веднага след смяната колата работи ужасно бръмчи. От опита си до сега знам че след този ремонт се прави реглаж на клапаните, но моята кола била с хидравлични такива и не се регулирали, щяло сами да се регулират, вече два дена колата работи почти непрекъснато но подобрение няма. Вторият ми проблем, който мисля че е много по сериозен, колата придърпва на 2000 и 2500 оборота, а когато е студена дори губи мощност и сеца, едвам изкачва по стръмни участъци. Прилича се едно работи на един цилиндър. Проверил съм свещите, работят(нови са),главата беше шлайфана преди да се сложи гарнитурата. В понеделник ще я върна на въпросния майстор като също тогава ще отиде на диагностика, но имам предчувствие, че няма нищо да покаже на диагностиката. Този проблем го нямаше преди тази интервенция.Колата е Фиат Пунто 1.2 Бензин 2005година

    #2
    Ангренажният ремък, дали е зацепен правилно? Да не би да има, пропусната букса някъде.
    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

    Коментар


      #3
      .

      или някое вакумче е изпуснато и не е закачено и смуче повече въздух
      Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
      EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
      EX.Fiar Ritmo 105TC

      Коментар


        #4
        Благодаря... ще ги погледна тези неща дано е това проблема

        Коментар


          #5
          Доколкото знам преди монтажа хидравличните повдигачи трябва да се свият
          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

          Коментар


            #6
            Re

            Виж на прикачения файл...доколкото си спомням, този мотор не е с хидравлични повдигачи а с пулове , за най-сигурно вкарай №-шаси в е-per, да се убедиш на 100%. Това излиза за 1.2/8V, 2005г.
            Прикачени файлове
            Ex. Grande Punto Driver

            Коментар


              #7
              не доколкото знаеш,ами е така

              Коментар


                #8
                Зацепете я и проверете от къде смуче въздух с един дезодорант, ама пръскайте леко. Хидравличните повдигачи сами ще се напълнят, няма страшно.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  След като проверих ремъка и се оказа че е зацепен правилно.... и този майстор твърди че хидравличните бутала не се пълнят защото някво каналче магистрала до там е била запушена при цикленето но главата... Голям яд покрай тази кола....

                  Коментар


                    #10
                    Ако сте пасвали клапаните, или сте ги разменили без да свиете повдигачите може проблема да е от там.Повдигачите се самонапълват,но много трудно се самоизпразват
                    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                    Коментар

                    Working...
                    X