Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гарнитура(глава)ли си отиде колеги?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гарнитура(глава)ли си отиде колеги?

    Здравейте отново-след като смених капачката на казанчето за антифриз(течеше),прокапа водната помпа-смених и нея,сега гледам пак теч от блока отпред!Викам си тапа,ама двигателя мръсен и неможах да разбера точно откъде,измих го и запалих да гледам-тапата не течеше,но пък м/у главата и блока отпред на едно место леко сълзеше!Сега трябва да реша-добавка(малко вероятно) или да си смебя гарнитурата на главата!?1то не ми харесва особенно,затова ще прибегна до 2!Колеги вие нещо да добавите или да ме поправите?Благодаря предварително!
    Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
    Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
    Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

    #2
    Прав си колега,щом си я видял да тече оттам,сменяй гарнитурата,и то незабавно !
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Разгледай хубаво да не тече от друго място. Ако е наистина между главата и блока... трябва да сменяш гарнитура!
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        Добавката не е добро решение според мен поне.Не се касае за теч от радиатор или нещо подобно.Като разглбоиш за гарнитурата огледай самата глава дали няма там някаква цепнатина или да е крива от нещо и т.н.Мисълта ми е така и така си я свалил да я огледаш.На мен в Шлайбазата даже не ми взеха пари да премерят главата за кривини а и да вземат ще е 5-6-10лв.
        Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

        Коментар


          #5
          Точно м/у гарнитурата и главата е над едната тапа(затова и се бях заблудил,за тапата) леко сълзи-тука един ми приказва глупости с тия добавки,но във вторник колата влиза в бокса задължително-по добре гарнитура да сменя за 70лв отколкото глава за .......не ми се мисли хехехе!Благодарско колегиП.С.Ако беше крива или пукната главата нямаше ли да стане мармалад в маслото или антифриза?
          Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
          Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
          Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

          Коментар


            #6
            Ами аз смао на Типо-то съм свалял главата (От Фиат-ите де) и поне при мен водните магистрали са най-отвън а маслените са само една главна за високото налягане и няколко за оттичане.Т.е. ако имаш лекинка дребна пукнатина отвън около някоя водна магистралка няма да омеша никога водата с маслото или да издува налягане във водата.Много си зависи от самата пукнатина,от местоположението и и т.н.Аз лично се съмнявам да е пукната или крива но провери все пак за да не даваш като мен два пъти за ремонт на гарнитурата (при мен обаче аз съм си крив защото не доогледах и бях забравил да почистя едно дребно петанце от старата гарнитура на главата и то точно при маслената ми магистрала с високо налягане и като сложих новата и запалих оттам си изби маслото веднага....и пак главата долу и нова гарнитура и така....)
            Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

            Коментар


              #7
              Проблема при мене е че ако трябва да я снимам трябва да я карам в Пловдив,че тук няма къде(или са гола вода)а време нямам никакво-ще кажа на майстора при който си карам колите да я огледа най-обстойно-особенно отстрани дето сълзи пък ще видим по нататък дане стане мазало!
              Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
              Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
              Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

              Коментар


                #8
                Ами да я огледа.То че се види ако има нещичко.Водата не е с много голямо налягане и и трябва по-голяма цепнатина за да изпуска така че ако има нещо ще се види.Предполагам че само с гарнитурата ще се оправят нещата.Успех!
                Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                Коментар


                  #9
                  Ако имаш съмнение за пукнатина,то има едни цветни спрейове и веднага се разбира къде е пукнатината.Заварчиците ги имат.Дано да нямаш пукнатина или кривина!
                  Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                  Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                  Коментар


                    #10
                    Re: Гарнитура(глава)ли си отиде колеги?

                    puntotras написа:
                    Здравейте отново-след като смених капачката на казанчето за антифриз(течеше),прокапа водната помпа-смених и нея,сега гледам пак теч от блока отпред!Викам си тапа,ама двигателя мръсен и неможах да разбера точно откъде,измих го и запалих да гледам-тапата не течеше,но пък м/у главата и блока отпред на едно место леко сълзеше!Сега трябва да реша-добавка(малко вероятно) или да си смебя гарнитурата на главата!?1то не ми харесва особенно,затова ще прибегна до 2!Колеги вие нещо да добавите или да ме поправите?Благодаря предварително!
                    Пич, проблемът ти е много сериозен и те съветвам да подходиш сериозно към него! На първо време иди и обърни целият форум:http://forum1.offroad-bulgaria.com/защото там идеше реч за сервиз който измерва количеството на картерни газове във водата/антифризът и от това се прави извод за изправността на гарнитурата!!!За съжаление не си спомням на служебния или домашния компютър ми е линка към въпросната тема / ще търся/, но те съветвам да търсиш веднага!Всички приказки от типа на "една жена каза" са крайно неуместни и на твое място преди да отида на такъв стенд не бих предприел нищо....освен само едно - да не карам колата!Успех! Наистина ще ти е нужен.ПП...Уф, сорри, сега видях, че си градски от Пазарзжик... аз съм от Велинград!Прозвъни лъскавите сервизи по Пазарджик и Пловдив.Може би имат такъв стенд за проверка на картерните газове!
                    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                    Коментар


                      #11
                      аз лични не разбрах ,какво ще се промени ако сипеш добавка за масло Огледай още веднъж за да си 100 % сигурен дали не е от тапата и когато колата е загряла( налягането е най високо )дали се променя тоя теч ?ако леко сълзи ,може козметично да го решиш ,стига да не е от тапата !!
                      фиатче Браво 2.0

                      Коментар


                        #12
                        Колеги колата е спряна в гаража и чакам да се освободи моя майстор във вторник и я вкарвам-сменям гарнитура 100% -не е от тапите-днес съм измил всичко и при подсушен двигател съм запалил-сълзи от там където е гарнитурата,100%не е тапа(де да беше хехе)!Проблема ми не е толкова сериозен засега защото не я карам-преди 2 месеца спуках главата на ланчата на 4 места-та принципа и реда ми е ясен-дано не стигам до там и затова вторник сменям гарнитура и дано всичко е ок!Иначе колата се държеше добре на пътя без видими шикалкавения,добре че се загледах един ден в една малка локвичка за да го забележа
                        Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                        Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                        Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                        Коментар


                          #13
                          Колата вече е в гаража-с нова гарнитура.щлайфана тиква ,нови гумички на клапаните(старите бяха заприличали на бакелитени-чупеха се направо)!Главата е ок-поне така ми каза майсторът(не е пукната) всичко-85лв-а кой беше казал,че е скъпа поддръжката на италианските коли !
                          Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                          Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                          Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                          Коментар


                            #14
                            puntotras написа:
                            Колата вече е в гаража-с нова гарнитура.щлайфана тиква ,нови гумички на клапаните(старите бяха заприличали на бакелитени-чупеха се направо)!Главата е ок-поне така ми каза майсторът(не е пукната) всичко-85лв-а кой беше казал,че е скъпа поддръжката на италианските коли !
                            Евтино си минал, честито!
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря!То да не ви се случва ама ако случайно ви се случи-и вие да минете толкова тънко :D
                              Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                              Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                              Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                              Коментар

                              Working...
                              X