Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремонт на третия стоп на Брава!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ремонт на третия стоп на Брава!

    Леле пичове,разказа ми се играта днес с този трети стоп!!!В отпуска съм и реших,че е крайно време да го видя защо не свети.Опитах да сваля кората на хечбека.. забрави! Всичките рапидки и явни и скрити свалих не ще.Станах за смях в махалата.Както и да е, промуших ръка, счупих кората естетствено, и го свалих.Нещо като пластмасова платчица,пистите скрити и скъсани естествено.Измъкнах лампичките /10бр х 3W/,на коя скъсах краче,на коя не,но всичките светят.Звъннах на магазините продаващи авточасти Фиат и ми искат 62 лв за тази платчица.Викам си тези са луди.Та аз за 62 лв и още 5-6 есента ще си купя пълна синтетика Селения.А за целия трети стоп искат 120 лв.Както и да е,една разходка до "Симеон", едвам намерихтакива крушки,но по 2 вата /тъкмо няма за заслепявам тези зад мен/.Поялника,1-2 часа взиране,силикон и сега си свети отново.А кората я залепих с някакво лепило за твърда пластмаса наречено "Бостик" и купено от Бриколаж.Та това е, извинявам се ако съм бил отегчителен и ако темата е коментирана вече.Успех!!!
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    #2
    На миналата среща точно това им разказвах. Същата процедура правих и аз. Като ми остане малко време ще опиша как става процедурата и снимчици ще направя.

    Коментар


      #3
      Освен видимите самонарязващи винтчета, има такива и под гумените тампони , на които стъпва задната кора ми няколко пластмасови бели щипки ( продават се по магазините) и кората на вратата излиза. А иначе моя стоп и той не светеше изобщо оказа се от левия куплунг за вратата ( лоша маса). Крачето кум маса беше деформирано .
      FIAT Brava 1,6 16 V

      Коментар


        #4
        tisho написа:
        Освен видимите самонарязващи винтчета, има такива и под гумените тампони , на които стъпва задната кора ми няколко пластмасови бели щипки ( продават се по магазините) и кората на вратата излиза. А иначе моя стоп и той не светеше изобщо оказа се от левия куплунг за вратата ( лоша маса). Крачето кум маса беше деформирано .
        Tisho, абсолютно всички извадих също и тези под 4-те гумени тампончета.Но пак на ще да излезе.Запъва някъде в горната част към чистачката.Дори на напън с доста сила не успях да я изкарам.Тогава промуших ръка и свалих 3-те гумени болта на третия стоп.Пластмасовата конзолка на която се държат крушките е херметически затворена, но я подпрях от единия край и видях,че медните пистички са прекъснали на няколко места.Дойде ми на ум от монтажна печатна платка да изрежа такава конзолка,да запоя крушките и да се забрави проблема.Но просто нямах време а и започна да вали.Та затова по лесния начин изкарах два проводника и така запоих крушките,после от горе с черен силикон.Но при евентуалният следващ ремонт ще го направя по-добре.
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар

        Working...
        X