Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Звук наподобяващ чупене на съчки.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Звук наподобяващ чупене на съчки.

    След смяната на дебитомера е налице следващия проблем при запален двигател без значение топъл или студен се чува нещо като чупене на съчки. Като вдигна капака се чува откъм алтернатора - там е най-силен. А като цяло от страната на пистовия ремък. Знам, че в такива ситуации се сваля ремъка и се гледа дали го има звука още но преди да го сваля ще почакам за мнение дали може да е от нещо друго извън зоната на пистовия ремък, например някакви вакуумни клапанчета или ЕГР-и и така нататък.Грешен раздел-> Преместена.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    Първо виж, пистовият ремък, да не се е закъсал и някое парче да удря, докато се върти.
    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

    Коментар


      #3
      Същият звук при мен идваше от разбита ролка на ангренажа, точно така бих описал това което се чуваше.При теб може да е някоя друга ролка по линията на пистовия.
      Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
      И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
      .

      Коментар


        #4
        kal0yanch40 написа:
        Първо виж, пистовият ремък, да не се е закъсал и някое парче да удря, докато се върти.
        1+При мен от накъсан ремък изглеждаше като храсталак все едно се удря под бронята.Но моят беше много закъсан.
        Bravo JTD 105 '98

        Коментар


          #5
          +1 и от мен за ролки...
          Alfa Romeo 147 1.9JTDm 8v
          ex-Fiat Stilo 1.9JTD
          ex-Fiat Bravo 1.9JTD

          Коментар


            #6
            Сега пък последните няколко паления не се чуваше тоя звук. По принцип като вали просвирва ремъка незнам има ли връзка.
            Fiat Bravo 1.9 JTD 100

            Коментар


              #7
              Има.

              Коментар


                #8
                ogi28b написа:
                Има.
                Демек ремък за смяна + някоя ролка
                Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                Коментар


                  #9
                  Ремъкът може да не е за смяна, правиш му визуална инспекция. Но ролките трябва да се проверят, защото някоя ако прави много голямо съпротивление, ремъкът може да се пързаля по нея и от това да скърца.Това, което чуваш, ритмично ли е или хаотично?

                  Коментар


                    #10
                    Хаотичен е звука. Чува се само на празен ход през различен интервал от време. И не се чува при всяко запалване. Абе каквото такова. Чакам го да почне да се чува постоянно и тогава предприемам мерки.
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                    Коментар


                      #11
                      То и без това в ъва тясно пространство не виждам начин да си пъхна ръката заедно с ключа за да сваля ремъка или ако го сваля с няква невидима сила и късмет после невиждам как ще го намествам...на старото браво тая процедура я правех за под минута ама имаше доволно място
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                      Коментар


                        #12
                        Е, аз пък толкова пъти съм го свалял, че вече мога да го правя и без да гледам. Има достатъчно място да вкараш лулата и да напънеш, ако те мързи да сваляш гумата. Щом звукът е хаотичен - значи едва ли ремъкът пляска с някое закъсано парче по нещо наоколо.

                        Коментар


                          #13
                          ogi28b написа:
                          Е, аз пък толкова пъти съм го свалял, че вече мога да го правя и без да гледам. Има достатъчно място да вкараш лулата и да напънеш, ако те мързи да сваляш гумата. Щом звукът е хаотичен - значи едва ли ремъкът пляска с някое закъсано парче по нещо наоколо.
                          Благодаря за насоките ще наблюдавам ситуацията и ще направя всичко по силите ми. Ако не сервизите и те тряа да ядат.
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                          Коментар


                            #14
                            Ако е пистовия ремък си ок да чакаш, ама ако се окаже ангренаж (дано да не е) е добре да се види спешно, да не направиш по-голяма беля...
                            Alfa Romeo 147 1.9JTDm 8v
                            ex-Fiat Stilo 1.9JTD
                            ex-Fiat Bravo 1.9JTD

                            Коментар


                              #15
                              само да не е фрай-лайф шайбата на динамото.един съвет-ако ти е заминала обтяжната ролка на пистовия ремък,то сменяй и ремъка.всички ще кажат защо,а аз веднага споделям и то от опит-тези обтяжни ролки като се наакат се позиционират на криво и водят ремъка на криво,след това обаче като сложиш новата ролка със стария ремък,който е приел вече геометрията на старата посукана ролка познай какво става -щуреца в действие

                              Коментар

                              Working...
                              X