Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за странно виене

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за странно виене

    Здравейте, на някой случвало ли му се е когато започне да ускорява над 40-50 км. да започне да му "вие" , след което след като ускори до по-голяма скорост това виене спира или поне не се забелява чак толкова много. Питам защото незнам дали това е нормално и дали няма нужда я погледнат в сервиз за това ? Благодаря предварително за отговорите!

    #2
    Гумите ти колко стари са ?
    Nuova Croma - so far...so good
    Opel Vectra - кривнах от правия път...и съжалих
    Fiat BRAVA JTD - ex love

    Коментар


      #3
      nikolay zhelev написа:
      Гумите ти колко стари са ?
      Трябва да проверя и ще ти кажа. Но не са нови.Това виене го чувам като успявам и с ускоряването се увеличава. Когато скороста падне под 50км/ч. не се усеща или поне не го чувам. Наподобява виене на бормашина, като звука се променя с промяната на оборотите. Много подобен звук чувам.

      Коментар


        #4
        от такова виене смених скоростна кутия съединител и се оказа крива гума но колата не дърпаше на никъде чак сега като сложих зимните разбрах че е от гумите

        Коментар


          #5
          именно затова е хубаво да се запали колата ,да се вдигне на подемник и да се изреждат скорости,тогава всичко лъсва,а от гумите са да не казвам голяма дума,ама около 80 процента от виенетата

          Коментар


            #6
            При мен вие, но е това е заради лагер на главината..
            Fiat Bravo 99' 1.6 GT
            Fiat Bravo 1.2 16v-Тотализирано
            Fiat Bravo 99' 1.6 SX

            Коментар


              #7
              VoDo написа:
              При мен вие, но е това е заради лагер на главината..
              Направих малък запис на звука който издава. Качен е в youtube. Може да го чуете от тук - http://youtu.be/p0Silh7wXnA

              Коментар


                #8
                На мен ми прилич и на гума и на липса на масло в СК. Ама кое ще излезе ... Не е лагер на главина. защото се влияе от натоварването в/у СК, но може и гума да го издава тоя звук. Ако има разбити тампони на носачите, бяга ъгъла м/у предните колела и гумите зпочват да вият.
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #9
                  Dido_Lyubenov написа:
                  На мен ми прилич и на гума и на липса на масло в СК. Ама кое ще излезе ... Не е лагер на главина. защото се влияе от натоварването в/у СК, но може и гума да го издава тоя звук. Ако има разбити тампони на носачите, бяга ъгъла м/у предните колела и гумите зпочват да вият.
                  Ами маслото скоро съм го сменял. Като го сменях сменяха маслото в скоростната кутия и на двигателя. Гумите ми са чисто нови зимни гуми. Утре може да ги снимам през деня. За тампоните поне тези които мога да видя - тези които се намират под калника на предните колела ми изглеждат здрави гумените оплатнения. Ако не греша че това е тампона. Тъй като тази материя ми е много чужда и за това не съм сигурнен дали правилно съм видял , че това са ми тампоните. Долкото са ми казвали има и още едни тампони които се намират малко по навътре и няма как да ги видя лесно. Ако са тези тампони за които говориш, може и от тях да е защото там нямам идея какво има и в какво състояние са.Ако е от тези тампони, колко голям може да е проблема за да може да се оправи ? Дали ще може само със смяна на тампони да се оправи ?

                  Коментар


                    #10
                    skarabeq написа:
                    Ами маслото скоро съм го сменял. Като го сменях сменяха маслото в скоростната кутия и на двигателя. Гумите ми са чисто нови зимни гуми. Утре може да ги снимам през деня. За тампоните поне тези които мога да видя - тези които се намират под калника на предните колела ми изглеждат здрави гумените оплатнения. Ако не греша че това е тампона. Тъй като тази материя ми е много чужда и за това не съм сигурнен дали правилно съм видял , че това са ми тампоните. Долкото са ми казвали има и още едни тампони които се намират малко по навътре и няма как да ги видя лесно. Ако са тези тампони за които говориш, може и от тях да е защото там нямам идея какво има и в какво състояние са.Ако е от тези тампони, колко голям може да е проблема за да може да се оправи ? Дали ще може само със смяна на тампони да се оправи ?
                    Приятелю,за да не хвърляме боб и леща те съветвам да отидеш в някой сервиз да ти погледнат колата. Едва ли ще струва повече от 10-15 лв. Да прегледат основните възли по окачването, амортисьори и спирачки. Ако пък не ти се дават пари, днес чух че има някаква акция на полицаите за зимата и към тази акция пунктовете на ЦБА ще извършват безплатни прегледи. Поразтършувай се и ще намериш къде да ти прегледат колата. Тогава сподели с нас какво са казали на прегледа и ще получиш компетентни мнения какво да направиш. Щом не си на ти с конструкцията на автомобила по-добре мини някъде да прегледат колата и на базата на тяхната диагностика да коментираме какво може и какво не може да се направи. Ако имаш друг комплект гуми можеш да ги сложиш за бърз тест. Ако и с тях вие, значи гумите ги изключваме
                    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                    Коментар


                      #11
                      Не бих казал, че е от гумите такова виене. По-скоро скоростна кутия.

                      Коментар


                        #12
                        Immortal написа:
                        Не бих казал, че е от гумите такова виене. По-скоро скоростна кутия.
                        +1
                        Фиат Браво 1.9jtd

                        Коментар


                          #13
                          Dido_Lyubenov написа:
                          На мен ми прилич и на гума и на липса на масло в СК. Ама кое ще излезе ... Не е лагер на главина. защото се влияе от натоварването в/у СК, но може и гума да го издава тоя звук. Ако има разбити тампони на носачите, бяга ъгъла м/у предните колела и гумите зпочват да вият.
                          Колега, прочетох ти мнението и се замислих, аз чувам едно виене (една мощ) към 5к оборота , възможно ли да е от кутията. Лятото долях масло
                          Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                          Коментар


                            #14
                            Същото нещо се яви напоследък и при мен. Като изключиш от скорост продължава ли виенето?

                            Коментар


                              #15
                              Painfall написа:
                              Същото нещо се яви напоследък и при мен. Като изключиш от скорост продължава ли виенето?
                              Като изключа от скорост спира виенето. Аз ходих и на сервиз да ми кажат от какво може да е това. Човека ми каза, че е от скоростната кутия. Някакви лагери в скоростната кутия били. Та ремонта само за демонтаж + монтат + смяна на масло на скоростна кутия + ремонта на скоростната кутия без частите ще ми излезе 300 лв. Според теб кое ще е по-добре нова скоротна кутия или да се отремонтира тази ? Като нямам идея колко ще ми излезнат частите за ремонта на тази скоростна кутия.Ако някой има съвети по този въпрос ще се радвам да ги чуя. Благодаря предварително!

                              Коментар

                              Working...
                              X