Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Газанализатор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Газанализатор

    На ГТП ми пускаха газ анализатор на Стилото, и видях на един монитор сякаш имаше и показания за о2 или ламбда сонда, та там на свободен ход имаше често вариране 0,6-0,8-1,2, като на 1,2 ставаше в червен цвят на монитора цифрите, а под 1 в зелен, та въпроса ми е това дали са показанията на ламбда сондата и това че качва над 1 не означава ли нещо че не е в ред? И без да подавам газ на монитора по едно време изписа обороти 2200 и съответно цифрите които гледах 0,8 в зелено, и така приключи теста, като накрая ми казаха че всичко е наред по колата, а при този тест стоях в колата и гледах един монитор на близо като първо стартираха някаква програма газанализ, и пъхнаха уреда в ауспуха доколкото можех да видя!

    #2
    Това си е кислородното съдържание в отработените газове. Ако имаш пропуски по изпускателната система кислорода се повишава. Така, че щом са ти казали "всичко е на ред" не се притеснявай. Тези газанализатори си смятат ламбда-та според О2, СО, СО2 и СН.
    FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

    Коментар


      #3
      marmil написа:
      Това си е кислородното съдържание в отработените газове. Ако имаш пропуски по изпускателната система кислорода се повишава. Така, че щом са ти казали "всичко е на ред" не се притеснявай. Тези газанализатори си смятат ламбда-та според О2, СО, СО2 и СН.
      Не се заяждам, ама ти от къде знаеш какъв е анализатора и какво се изписва. Още повече за кислород. Минава прегледа и да си свирка
      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

      Коментар


        #4
        Газанализатора сигурно ЕКОТЕСТ G 4 (може би ).
        FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

        Коментар

        Working...
        X