Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с двигател пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с двигател пунто

    питам ,ако има някой който е отварял двигател на пунто -клапаните ми са от тези с пуловете,та някуде има ли схема как се слагат шайбите на клапана -колко шайби и от коя страна се слагат,че тоя майстор дето му дадох колата да ми смени средната гарнитура явно не го е сглобил както трябва-колата започна да лапа стршно много масло 1литър на 500км и като видях как разглобява двигателя -тия шайби ги фърля на ляво и на дясно , и накрая разбрах че не той а някой друг е сглобявал двигателя

    #2
    Средната гарнитура означава гарнитура на главата или?Пуловете ги наричаш шайби ли? -ако е да се слага по един пул,но пуловете са с различна дебелина.
    Bravo 1.9d 97г

    Коментар


      #3
      Re: проблем с двигател пунто

      stambata1982 написа:
      питам ,ако има някой който е отварял двигател на пунто -клапаните ми са от тези с пуловете,та някуде има ли схема как се слагат шайбите на клапана -колко шайби и от коя страна се слагат,че тоя майстор дето му дадох колата да ми смени средната гарнитура явно не го е сглобил както трябва-колата започна да лапа стршно много масло 1литър на 500км и като видях как разглобява двигателя -тия шайби ги фърля на ляво и на дясно , и накрая разбрах че не той а някой друг е сглобявал двигателя
      Най-добре иди в истински сервиз, че с тоя разход намасло направо не ми се мисли какво се случва и до какво ще се стигне в най-блиско бъдеще. Пуловете се поставят по един на клапан, с дебелина според нуждата. Измерва се хлабината и тогава се определя какъв пул да се постави. А от тези пулове няма как да гори масло.
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #4
        по-скоро ако е вадил клапаните , нещо не сглобил както трябва.................
        Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
        Втората......пак същата!
        (_-_)______////_______(_-_)
        Punto75-Вече на жената!
        Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

        Коментар


          #5
          То освен да не е поставил маслообирачите
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #6
            бабало си е бабата от пишMAN майстори
            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
            Втората......пак същата!
            (_-_)______////_______(_-_)
            Punto75-Вече на жената!
            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

            Коментар


              #7
              Re: проблем с двигател пунто

              stambata1982 написа:
              питам ,ако има някой който е отварял двигател на пунто -клапаните ми са от тези с пуловете,та някуде има ли схема как се слагат шайбите на клапана -колко шайби и от коя страна се слагат,че тоя майстор дето му дадох колата да ми смени средната гарнитура явно не го е сглобил както трябва-колата започна да лапа стршно много масло 1литър на 500км и като видях как разглобява двигателя -тия шайби ги фърля на ляво и на дясно , и накрая разбрах че не той а някой друг е сглобявал двигателя
              Марш при Жоро да ти оправи клапаните, и да провери дали не са защипали гумичките. Там поне знам че ще ти оправят колата.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар

              Working...
              X