Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Текуща подмяна на масло и филтри

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Текуща подмяна на масло и филтри

    Здравейте!Като новак във форума и новак във притежанието на хубав автомобил (и автомобил въобще, като се изключи ИЖ-ето) ще задам малко тъпички въпроси...Навъртях около 13000 след като купих колата (Браво 1.6 16V).Трябва да сменя маслото (SELENIA GOLD синтетика).Въпросите ми са следните:1. Трябва ли пак да налея синтетика? Колата е на около 165000 километра пробег и не гори масло, за това: синтетика или полусинтетика?2. Да сменям ли масления филтър?3. Да сменям ли горивния филтър?4. Да сменям ли въздушния филтър?5. Къде в Плевен може да стане това най-безболезненео (от гледна точка на левчетата)?Благодаря предварително!

    #2
    Колега прочети малко тук:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=919http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=864Ако има още въроси питай ...
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    Коментар


      #3
      Моят съвет е да сложиш пак SELENIA GOLD или TUTELA/има го във Вантотрейд/. За маслен филтър-задължително се сменя със маслото.За въздушния препоръчвам ти да го сменяш на 8 000 макс 10 000км. а ако си на газ още по-често 5-6хил.За горивния филтър, ао не си го сменил когато си купил коата няма да е лошо сега да го смениш защото с тоя наш лайнян бензин

      Коментар


        #4
        Особено внимание обръщай и на възд.филтър!!!Един съсед ми вика-"к’во да го сменям,поотръскам го малко и айде пак". ...Та от такива майстори-надалече.Даже аз до скоро не знаех,че на газ се сменя на всеки 5000 км.И се чудех защо напоследък ми харчеше повече газ .Един пример-да се опитваш да дишаш когато ти е запушен носа
        SKODA 105L '78
        PUNTO 1.2 MPI ELX '94
        FIAT 126p '89
        TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
        GRANDE PUNTO 1.2 '06

        Коментар


          #5
          Същот като да тичаш с противогаз

          Коментар


            #6
            Когато сменяш маслото е задължително да сменяш и филтъра.
            FIAT TIPO 1,6

            Коментар


              #7
              БЛАГОДАРЯ! Ще сменя маслото и 3-те филтъра

              Коментар

              Working...
              X