Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вода в стопа ...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вода в стопа ...

    Преди време започна да ми се пълни стопа с вода ... Първо се запотяваше, после стана малка локвичка на дъното, която лека-полека стана голяма и сега си имам аквариум. Смених преди седмица 2 от крушките - новите изгоряха вчера Има ли някаква оправия проблема или да сменям стопа?

    #2
    кола

    Трябва да видиш от къде влиза вода
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Ами това ми е единият проблем - не се вижда никъде пукнато, отчупено, разлепено. Другият е как да изкарам водата, която вече е вътре (ако изобщо е възможно де)

      Коментар


        #4
        Имах подобен проблем с едно Ауди и го реших типично по български... С една нагорещена игла пробих дупка в най-ниската точка, за да изтича водата. След около 2 години малко си смени цвета стопа, но си работеше. Тогава нямах пари за излишни разходи като студент всичко отиваше за дискотеки и за пиене.
        Fiat Croma 1.9Mjet 8V

        Коментар


          #5
          trota написа:
          Имах подобен проблем с едно Ауди и го реших типично по български... С една нагорещена игла пробих дупка в най-ниската точка, за да изтича водата. След около 2 години малко си смени цвета стопа, но си работеше. Тогава нямах пари за излишни разходи като студент всичко отиваше за дискотеки и за пиене.
          По същия начин излъгах и Пунтото навремето, само че му дупнах с дрелката 2 дупки Ф4.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #6
            xaerial написа:
            Ами това ми е единият проблем - не се вижда никъде пукнато, отчупено, разлепено. Другият е как да изкарам водата, която вече е вътре (ако изобщо е възможно де)
            Няма начин да няма дупка, а да имаш вода вътре . Миналия месец правих един стоп на приятелска мазда 2. Идентичен проблем. Като свалихме стопа се оказа че е тръгнал да се разлепя и от там влиза водата. Не знам как е направен на стилото, но на тази мазда стоповете са от две части, който са залепени помежду си чрез стопяване. Едната е тази в която стой куплунга с крушките, на нея са и отделните секции на стопа, а другата външната затваря всичко като капак. Та в единия ъгъл се беше разлепило около 3-4 см., процепа беше минимален нямаше повече от 1мм отвора, но водата влизаше. С една голяма отвертка го поразлепих още 4-5 см, пъхнах един гвоздей да може отвори повечко, източихме водата, постоя на слънце 3-4 часа и после обиколихме стопа със силикон в канала където се съединяват капака и основата. вече повече от месец няма проблем.
            Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
            Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

            Коментар


              #7
              Aз също си мислех за силикон, че не ми се ще да правя дупки по пластмасата ... Но няма ли да се прецака дренажа така и да почне да задържа вода някъде между стопа и ламарините?

              Коментар


                #8
                Извади стопа и го разгледай откъде влиза вода. Поне стоповете на стилото са лесни за сваляне. Развиваш три гайки с ключ и си готов. После още три винта с отвертката и изпразваш водата. Все ще си личи откъде е влизало и ако подлежи на ремонт, ремонтираш.
                Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                Коментар


                  #9
                  xaerial написа:
                  Aз също си мислех за силикон, че не ми се ще да правя дупки по пластмасата ... Но няма ли да се прецака дренажа така и да почне да задържа вода някъде между стопа и ламарините?
                  Няма да слагаш 3 кила силикон я. Ще намажеш тънък слой. Оставяш да засъхне и тогава ще монтираш стопа обратно. Така силикона няма да пречи на уплътненията на стопа към купето.
                  Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                  Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                  Коментар


                    #10
                    Е пак добре че е вода в стопа, а не в коляното :D шегичка :D свали стопа и вземи едно секундно лепило или дву - компонентно и го намажи целия където е залепен за основата.
                    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                    .

                    Коментар


                      #11
                      Аз имам същия проблем с ляв стоп и десен фар. На фара липсваше капачката на дългите светлини , намерих решение с 300 - та зора. Фара ми приличаше на аквариум и габаритите ми изгоряха, сега остана само конденз и ме влудява. От вчера забелязвам, че левия ми стоп също кондензира. От къде тази вода ...
                      Fiat Stilo 1.9 JTD 2003

                      Коментар


                        #12
                        сваляш слагаш го с дупките нагоре пълниш с вода до горе и гледаш от каде сълзи моя левия се беше напълнил (3-4) пръста с вода свалих го пълних го от никаде не прокапа изсуших го първо изсипах водата колкото изтече после на слънце за 3-4 часа и сега вода нямам явно не съм го бил затворил хубаво знам ли
                        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                        Коментар


                          #13
                          Така ! Стопа разглобих и изсуших,вече няма конденз. Фара изсуших и сложих капачка и тази сутрин пак е с конденз.
                          Fiat Stilo 1.9 JTD 2003

                          Коментар


                            #14
                            torosian написа:
                            Така ! Стопа разглобих и изсуших,вече няма конденз. Фара изсуших и сложих капачка и тази сутрин пак е с конденз.
                            значи е спукан някаде
                            Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                            Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                            Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                            Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                            Коментар


                              #15
                              todorshalev написа:
                              torosian написа:
                              Така ! Стопа разглобих и изсуших,вече няма конденз. Фара изсуших и сложих капачка и тази сутрин пак е с конденз.
                              значи е спукан някаде
                              Или както казваш да не е затворен както трябва, понеже там сменях крушка и може момчето, да не го е затворил хубаво. Ще трябва да се маха гумата, за да се провери капачката, а с това вече не мога да се справя.
                              Fiat Stilo 1.9 JTD 2003

                              Коментар

                              Working...
                              X