Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за Типо

    Здравейте,карам фиат типо 1.6 чист карбуратор.По принцип няма проблем със спирачките,педала е много мек и чувствителен,обаче проблем започва да се създава при по-спортно каране и по-продължителна употреба на спирачките.Преди 2 дни направихме гонка с един нисан примера от панчарево до дружба.Като двигател типото изобщо не отстъпи по мощност на колата произведена 98 година,1.6 пълна инжекция,макар че е почти на 200 хил. км..Проблемът дойде обаче като се наложи да се спира по-аварийно.Спирачките на типото сякаш малко по малко отказваха,сякаш сервото се изключваше постепенно.Двигателя разбира се го гоних до 7 хиляди оборота.Накрая беше невъзможно да закова гумите ако ще да скоча в/у педала.Разбира се появи се онази миризма на феродо която всички знаем.След като загасих мотора и го запалих пак,сервото пак проработи,но когато наи-имах нужда от него то почти го нямаше.Въпроса ми е към всички с Типо,при вас случвало ли се е?Дали това е проблем на самата кола или трябва да ходя на майстор.При нормално каране спирачките са прекрасни.Незнам какво да обясня на майстора като отида на сервиз,да му кажа че след няколко рязки спирания с над 140 спирачките не са същитеМерси предварително

    #2
    Аз бих ти казал да ли купиш друг клас кола за такова каране...Абсолютно в реда на нещата е да се получи това, което описваш при такова каране, както Mitko ти е казал, загрееш ли ги тея дискове много, не очаквай да спреш с кола от подобен клас и серийни спирачки.

    Коментар


      #3
      Ами аз имам същия фиат ,спирал съм екстремно ама проблеми не съм имал със спирането.Ама наистина тая кола не е за такова каране.
      FIAT TIPO 1,6

      Коментар

      Working...
      X