Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет - дали да сменям двг или да продавам Бравото?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет - дали да сменям двг или да продавам Бравото?

    Здравейте колеги!Миналата седмица си разменихме колите с един близък приятел, той спукал картера без да разбере, маслото изтекло и карал няколко километра без да види лампата за маслото и спрял като затракал двигателя (и после не могъл да запали).Сега колата е при един майстор в Мездра, неговата присъда е "биални лагери" и около 500 лв. за ремонта.На мен не ми се вкарва в приключение да почвам едни безкрайни ремонти на двг. и се колебая какво да направя. Всякакви съвети са добре дошли - искам да реша какво ще я правя!- За сега мисля че ще засилвам Бравото към някоя автоморга ... тъй че ако знаете някоя около Мездра, или някоя която би се навила да дойдат да си го вземат от майстора (да не се разправям пак с репатрак) - кажете Кажете и ако сте сдавали кола на автоморга - колко горе-долу дават спрямо ако я дам за скрап?- Другото което се чудя е дали да не купя двигател на старо. Колко би ми излязло според вас и как ще го транспортирам до мездра? (всъщност що не взема да пусна обява в раздел КУПУВАМ...)Двигателя е 1.9 JTD, колата е ниско Fiat Bravo ’99-та г. с твърдо окачване, леко раздута с фланци, малко по-ниска от другите Бравота, 15" джанти, нископрофилни гуми, а и това ѝ е трети картер спукан! Не съм си играл аз да я правя - така я купих внос преди около 5 години...А към продаване на авторморга клоня и именно заради спортната возия - вече искам нещо по-меко, което не ми размътва главата на по-дълъг път.
    Fiat Bravo 1.9 JTD '99г.

    #2
    Ако ще взимаш пак същото браво съм на мнение да си оправиш твойто, защото с покупка на друго пак има риск, докато като оправиш твойта поне ще си наясно в какво състояние ти е мотора и ще можеш да караш доста километри без притеснение, че ще ти изтропа пак.500лв ми се виждат много ако става въпрос само за смяна на биелни лагери, ако е надран вала и иска шлайф или друг вал тогава цената е ок.
    punto HGT

    Коментар


      #3
      Щом колата отказва да запали, предполагам, че положението вътре не е добро.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Замисли се, примерно даваш я на морга, взимаш 600лв или там колкото ти дадат, после за 600лв ще си купиш ли кола, а за 1600лв дали ще е читава. По добре дай 600лв за твоята, ако си я харесваш, ремонтирай я и си я карай. 1.9JTD е страшен мотор, много здрав и надежден, а сега ремонтираш ли го добре, сигурно ще те надживее.
        Fiat Punto`04 1.2 60hp.
        Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
        ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

        Коментар


          #5
          Ремонтирай! В повечето морги ще ти дадът по-малко пара, дори от тази която ще ти е ремонта. За друга кола - каква е гаранцията, че утре и там няма да замине нещо и пак ще дадеш пари за ремонт. Тъй че - ремонтирай.
          Fiat Bravo 1.9 TD100

          Коментар


            #6
            ако другите агрегати на колата да запазени - аз бих ремонтирал мотора, ще му направя всичко ,дори и над 1 хилка да ми излезе и ще си го карамтака направих с моята мареа, от тогава съм минал над 35 хил, но ак осе наложи пак бих правил нещо по мотора
            Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

            Коментар


              #7
              Благодаря за мненията колеги!Днес ми предложиха от близка до Мездра автоморга 1.9 JTD двигател+картер за 300 лв. с все транспорта за тяхна сметка до майстора (с труд + масло всичко ще ми излезе около 550 лв.)Иначе ми дават 450 лв. (пак транспорта за тяхна сметка) да им я закарам в автоморгата.Майстора и той ми вика каквото си мисля - ако ще я ремонтирам - да взимам нов двг на старо.Малко ще ме е жал за колицата защото наистина добре върви и е забавна за каране особено по завоите, а и сте прави че за 1000 лв. друга такава няма да намеря ... освен като колата на баща ми която карам в момента - стар колкото мен атмосферен дизел Рено 19
              Fiat Bravo 1.9 JTD '99г.

              Коментар


                #8
                Приготви се за друго турбо.
                Bravo 1.9d 97г

                Коментар


                  #9
                  Приготви се да се занимаваш и с КАТ, след като ще слагаш друг мотор.Аз пак не разбрах, мотора само за лагери ли е или има и други поражения ?
                  punto HGT

                  Коментар


                    #10
                    nsn написа:
                    Приготви се за друго турбо.
                    защо мислиш е заминало турбото колега?
                    Fiat Bravo 1.9 JTD '99г.

                    Коментар


                      #11
                      didich написа:
                      Приготви се да се занимаваш и с КАТ, след като ще слагаш друг мотор.Аз пак не разбрах, мотора само за лагери ли е или има и други поражения ?
                      Майстора каза - само лагериАма знаеш ли го нагоре какво е сгънало...
                      Fiat Bravo 1.9 JTD '99г.

                      Коментар


                        #12
                        ZlatkoStoev написа:
                        nsn написа:
                        Приготви се за друго турбо.
                        защо мислиш е заминало турбото колега?
                        Защото е въртяло без масло. Ако не е заминало, то живота му се е скъсил с едно 90%
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар


                          #13
                          ZlatkoStoev написа:
                          didich написа:
                          Приготви се да се занимаваш и с КАТ, след като ще слагаш друг мотор.Аз пак не разбрах, мотора само за лагери ли е или има и други поражения ?
                          Майстора каза - само лагериАма знаеш ли го нагоре какво е сгънало...
                          Майстора гледа ли и вала дали не е надран, защото освен лагери, ще трябва и втора ръка коленов вал да търсиш или да шлайфаш твоя.Само лагерите предполагам няма да са повече от 60-80лв., незнам колко точно пари са, ако е само това и се абстрахираме, че и турбото е добре незнам защо майстора ти е казал 500лв ? за работа 400лв. ли ще ти вземе ?, поинтересувай се какво точно ще се сменя, тук има доста коли на части, които се продават и може да спестиш някой лев, че на майстора му е най лесно да ти купи нови части от магазина и да ти каже дай 1000лв
                          punto HGT

                          Коментар

                          Working...
                          X