Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Теч от казанчето на антифриза 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Теч от казанчето на антифриза 1.8

    Здравейте, имам някакъв проблем с казанчето на антифриза, става дума за брава 1.8. Преди време забелязах, че от маркучето дето влиза в горната част на казанчето (дето го пълни, така да кажем и има метална част в него) капе антифриз и си помислих, че може нещо клапанчето на капачката да е блокирало и да прави по-голямо налягане и да изпуска от там - да, ама не. Купих нова капачка, сложих я, но същата работа и като позагрее колата малко и капе, а след като съм я карал и е загряла до работна температура направо се виждат следи по казанчето и коша. Та възможно ли е там, където влиза маркучето да се е пукнало казанчето, гледам маркуча няма следи от вътрешната страна, скобичката си е хубава и стяга и мисля, че това остава като вариант, но пък какъв зор ще е видяло? Та да си търся ли казанче или другаде може да е проблема
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    #2
    Сменяй казанчето, имах същия проблем. Какво ли не правих то не беше яко натягане с нови скоби, и лекопласт навивах да уплътнява, и ново маркуче сложих, че даже смених и долния маркуч с чисто нов и си нямаше ни една. И при мен нямаше видими следи да е спукано там, но след смяната нещата се оправиха.
    Fiat Bravo JTD '99

    Коментар


      #3
      30-40лв за казанче и си в джаза.
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        Явно имат някакво слабо място там, понеже и аз съм имал същият проблем. Сменяй, че може да те изненада неприятно някъде да се отчупи съвсем и да прегрееш мотора за нула време.

        1.9 JTD 110hp
        Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

        Коментар


          #5
          здр

          колега за 30 лв и е твое имам го от браво 1,8 16 в е 0892395474ако ти трябва нещо имам всичо поздрави

          Коментар


            #6
            здр

            колега за 30 лв и е твое имам го от браво 1,8 16 в е 0892395474ако ти трябва нещо имам всичо поздрави

            Коментар


              #7
              И аз имх същия проблем и вчера взех едно от алфа 156 за 10лв
              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

              Коментар


                #8
                Благодаря ви, явно казанчето ще се сменя. Добре, че съм го правил упражнението и знам как
                Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                Коментар

                Working...
                X