Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто мк2 пълни се с вода в краката на шофьора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто мк2 пълни се с вода в краката на шофьора

    Здравейте. Както е видно от заглавието имам си проблем с дъждовете. В краката ми всичко е подгизнало и подсушавам с парцали.Не е от дупка на пода и дори, когато се движа смея да твърдя, че тогава имам по-малко вода. Пълни се докато си седи на паркинга. Мисля / мислех/, че е от уплътнението на вратата, но след като махнах пластмасовата кора над прага и сложих парцал да видя дали ще се напой уви, вече не мисля, че е от там. Сега теорията ми е за някакъв дренаж в областта на педалите, така че ако някой знае и се е сблъсквал с проблема нека сподели опита си. Аз единствено знам за дренажите под чистачките, но там редовно мия и чистя, че да не влиза миризма на изгнили листа.До добавя, че само в краката на шофьора е мокро. Не е антифриз и т.н. Само от любопитство надигнах, колкото може облицовката под краката и видях , че отдолу има огромно киче напоено с вода....подсуших, опипах отстрани за отвори- нищо. Страничните кичета са залепени и не знам как е положението под тях. Отпред под педалита има някаква дебела полузалепана материя и мисля, че се просмуква от под нея, но преди да започна разглобяване на пластмасовите щифтове и т.н. пробвам във форума.Благодаря.
    Не ми е проблем, че в България евтиното е некачествено. Проблем ми е, че и скъпото в повечето случаи е такова!!!

    #2
    А прегледа ли кутията отпред където са чистачките дали е чиста от шума и кал?
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #3
      При педалите не си представям от къде може да влезе вода.Само някъде от вратата ще да е...
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Има ли допълнително монтирани някакви електроники - аларма например ? Вероятно е някой някъде да е дупчил или махал уплътнения за да прокара още жици и да се пълни от там. Факта че се пълни когато не е в движение, ме навежда на тази мисъл. Колега с А4 имаше същия проблем и се оказа от махнато уплътнение покрай кабелите които влизат в купето над краката на шофьора.
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #5
          Днес след като в два сервиза ми казаха, че не могат да ми помогнат и ме насочиха към автотенекеджии, аз отидох при един, който се оказа много зает и човека само предположи, че е от стъклото. По негов съвет махнах кората на лявата греда, но уви не открих следи от теч. Както се и предполагаше запретнах ръкави и я подхванах. Разглобих всички кори и махнах де що имаше пластмасови скоби и махнах мокета. Отдолу беше подгизналото киче. Оказа се , че е едно цяло с това на пътника отляво. Отрязах го, защото състоянието му беше плачевно. Това, което е новото, че отпред под педалите има материя която е подобна на кичето, но много по пресована. Опита ми да я махна се оказа безуспешен, защото я държи винт завит отвън навътре към купето. Намира се точно по линията на педала на съединителя и сравнителни високо от пода. Някой има ли си идея как да го развия? Опипах под това вертикално киче и се оказа мокро. най вероятно водата иде отпред откъм педалите. Естествено може да се окаже, че е и по отсрани, поради факта че там профила е огънат да се събира всичко към водача. Утре ако остане време ще облея колата с вода, за да си покаже.
          Не ми е проблем, че в България евтиното е некачествено. Проблем ми е, че и скъпото в повечето случаи е такова!!!

          Коментар


            #6
            вода

            Каква е колата не разбрахме Пунто МК2 ли Виж и отпред при чистачките дали е чисто да не от там да влиза На комшията от покрива му течеше покрай прозореца точно където са бушоните и направо в краката Виж и тук от Епера ако нещо ти свърши работа http://eper.fiatforum.com/cgi-bin/na...D=1&GUI_LANG=3
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              След пробата с бутилка вода считам , че водата влиза от уплътнение на кормилната уредба. Пътя на водата е следния:от легена под стъклото водата се оттича по два канала. Този откъм акумулатора е точно над съединението, където кормилния вал влиза в рейката. И сега благодарение на ключаря го визуализирам.http://eper.fiatforum.com/eper/navi?...=2Нещото наречено "чаша" с позиция 3 и нещото наречено "уплътнение" позиция 4 са сърцето на проблема.Сега логичният ми въпрос е как да го поправя?Това, което ще направя на първо време ако не успея до следващите дъждове да ремонтирам проблема е да запуша отводнителния канал горе.
              Не ми е проблем, че в България евтиното е некачествено. Проблем ми е, че и скъпото в повечето случаи е такова!!!

              Коментар


                #8
                Подсуши хубаво и тъпчи със силикон около гумата отвътре.На мен ми е трудно да си представя как влиза водата от там, но явно има начин :/
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  M5kov написа:
                  Подсуши хубаво и тъпчи със силикон около гумата отвътре.На мен ми е трудно да си представя как влиза водата от там, но явно има начин :/
                  Глупава вода няма, винаги тече надолу
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар

                  Working...
                  X