Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каране на къси разстояния - до колко е вредно за двигателя?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Ок, дайте формулата да се убедя, че е такава. Освен тези неща: обороти на мотора, кубатура на инжектора, време за отваряне на инжектора какво друго трябва да се вземе в предвид ? Колко гориво изразходва мотора при оптимална темература и колко при студен (примерно 10, 0 и -10 градуса) би трябвало да може да се сметне като се вземе в предвид какви са времената на инжекторите, а те не скачат в пъти, а с процент. Все ми се струва, че с такава бакалска сметка от 6 л/ч няма да можем да издържим да си караме колите и една седмица.
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    Коментар


      #32
      1,9жтд при -15 градуса първите 2 минути харчи около 4,5л/ч.Около 0 градуса харчи около 2л/ч.И накрая като загрее пада до около 0.6л/ч.Ако си мислиш, че мега добрия бензин ще ти харчи по-малко, ОК, лошо няма.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #33
        Ок, аз не мисля, че бензина харчи по-малко от дизела на час и никъде не съм го твърдял. Щом имаш толкова точни данни ги приемам и съвета на Оги също. Но литър от горе не ме бърка кой знае колко и не мисля да си променям стила на каране. Мерси за съвета все пак.
        Fiat Coupe 1.8

        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

        Коментар


          #34
          Аз като я карах така на къси разстояния (2 х 4 км на ден сутрин и вечер) през зимата, с включени фарове и парно, първото нещо, на което се отрази това каране, беше акумулаторът. Падна изведнъж и нацяло. След зареждане се оправи, но след това започнах да я изчаквам да поработи на място.Освен това пистовият ремък започна да издава звук на интервали, подобен на чаткане. На има-няма 20 000 км е, не е нацепен, но чатка, когато е студен. Няколко пъти съм пробвал да я изрязвам до 4-5 000 оборота през тези 4 км, спирам и слушам - тогава не чатка, но когато я карам нормално пак си чатка.Така, че аз казвам, че карането на къси разстояния е вредно за колата.
          Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

          FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

          Коментар


            #35
            Най-вредното за тези коли са били последните 50-100 000 километра, през които западнякът не е сменял масло и я е разкарал, щом е разбрал, че няма да мине преглед.
            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

            Коментар


              #36
              -

              Обикновенно, сутрин когато сляза от колата е загряла на първото голямо деление, а вечер достига малко над него. Може да видите снимката която съм прикачил, снимано е вече след работа след като се прибиера.
              Прикачени файлове

              Коментар


                #37
                Няма да кара дълго така, най-много 200-300 000 км.

                Коментар


                  #38
                  Airfan написа:
                  Няма да кара дълго така, най-много 200-300 000 км.
                  Е аз не я карам постоянно така. В месеца имам 1 или 2 пъти по 250км отиване и връщане общo около 1000-2000 км извънградско каране. Тогава стрелката на датчика за темература е на второто голямо деление. Над него деление много рядко съм виждал да отиде и ако отиде е с 1-2 чертички максимум. А това което се вижда на снимката е след градско каране около 4-5 км.

                  Коментар


                    #39
                    siluro написа:
                    pakumba аз не познавам германските закони и нямам и идея какво ще ми направят там. Тука до колкото знам не е незаконно.
                    Прочети ЗДП в часта му за паркиране и престой, както и за глобите свързани с това. Забранено е кола да стои на място, без значение дали е спряла за престой или е паркирана, и двигателят да работи. Разрешено е единствено ако се налага да работи, за да се извършват товаро-разтоварните дейности.Понеже пиша от телефон, не ми е никак удобно да проверя, но мисля, че се налага глоба от 50 лева за такова нарушение. Доколко се контролира - друг въпрос е.

                    Коментар


                      #40
                      Airfan написа:
                      Няма да кара дълго така, най-много 200-300 000 км.
                      При кола втора употреба ако манава тия километри преди да му се наложи да прави основен ремонт на мотора трябва да вика ура всеки ден, а и не само той, на мойта правих основен ремонт само след 40 000 км. от покупката при нормално каране
                      punto HGT

                      Коментар


                        #41
                        didich написа:
                        Airfan написа:
                        Няма да кара дълго така, най-много 200-300 000 км.
                        При кола втора употреба ако манава тия километри преди да му се наложи да прави основен ремонт на мотора трябва да вика ура всеки ден, а и не само той, на мойта правих основен ремонт само след 40 000 км. от покупката при нормално каране
                        Човек... шегувах се. Преди това твоята на колко е била?

                        Коментар


                          #42
                          ogi28b написа:
                          siluro написа:
                          pakumba аз не познавам германските закони и нямам и идея какво ще ми направят там. Тука до колкото знам не е незаконно.
                          Прочети ЗДП в часта му за паркиране и престой, както и за глобите свързани с това. Забранено е кола да стои на място, без значение дали е спряла за престой или е паркирана, и двигателят да работи. Разрешено е единствено ако се налага да работи, за да се извършват товаро-разтоварните дейности.Понеже пиша от телефон, не ми е никак удобно да проверя, но мисля, че се налага глоба от 50 лева за такова нарушение. Доколко се контролира - друг въпрос е.
                          Ок Оги, мерси. Добре, че имат давност тези нарушения, че последно преди 7 години на старата си работа съм го правил този номер, тъй като паркинга ни беше вътрешен охраняем. На новото ми място ако го направя това докато слезна от колата някой друг ще се е качил и заминал. Ще го имам в предвид, мерси още веднъж
                          Fiat Coupe 1.8

                          Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                          Коментар


                            #43
                            Airfan написа:
                            didich написа:
                            Airfan написа:
                            Няма да кара дълго така, най-много 200-300 000 км.
                            При кола втора употреба ако манава тия километри преди да му се наложи да прави основен ремонт на мотора трябва да вика ура всеки ден, а и не само той, на мойта правих основен ремонт само след 40 000 км. от покупката при нормално каране
                            Човек... шегувах се. Преди това твоята на колко е била?
                            Като я купих на километраж беше на 130 000км, сега е на 180 000+, а на диагностика ми показва че е на 110 000
                            punto HGT

                            Коментар


                              #44
                              didich написа:
                              Airfan написа:
                              didich написа:
                              Airfan написа:
                              Няма да кара дълго така, най-много 200-300 000 км.
                              При кола втора употреба ако манава тия километри преди да му се наложи да прави основен ремонт на мотора трябва да вика ура всеки ден, а и не само той, на мойта правих основен ремонт само след 40 000 км. от покупката при нормално каране
                              Човек... шегувах се. Преди това твоята на колко е била?
                              Като я купих на километраж беше на 130 000км, сега е на 180 000+, а на диагностика ми показва че е на 110 000
                              130 000 + поне 100 000 + 50 000 от теб, значи си на към 280 000 някъде, колкото и предричах

                              Коментар


                                #45
                                Защо се чудите толкова дали е полезно или не, че не е полезно... никак даже, но че пък ние много се грижиме за отпадъка на Европа и му трепериме пак е вярно. Карайте и това е, като се счупи са по 1500 лева и се взима друго, важното е да е изрядна и да ми върши работа пък колкото издържи толкоз. От личен опит знам че колкото повече и треперя, толкова повече е капризна.
                                Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                                Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                                Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                                Коментар

                                Working...
                                X