Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на кормилна рейка Пунто 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на кормилна рейка Пунто 2

    Здравейте колеги. Изникна ми един проблем със смяната на кормилната рейка, не мога да я измъкна. Откачил съм я - държи се на два болта за магарето, разкачил съм я и от кормилото вътре в купето. Мога да я движа, но заради скоростите не мога да я измъкна от никъде. Двигателя е разкачен от тампоните и го мърдам напред и нагоре, но отново не излиза това чудо. Дайте малко акъл как да си реша проблема. Благодаря предварително!

    #2
    Рейката излиза от дясната страна като преди това откачаш тампона на скоростите и преместваш двигателя максимално напред към радиатора. Другият вариант е с разкачване на моста от лявата страна, но е по-труден. Внимавай после с лентовият кабел на волана!!! Най-добре го свали, монтирай си новата рейка, направи реглаж и тогава го постави при изправен волан, като предварително си поставил кабела в нулева позиция - потърси моя тема във форума описал съм как се наглася кабела в нулева позиция, иначе ще го скъсаш!!! След това трябва да изтриеш грешката за да угасиш лампата за възглавниците, че нали ще караш колата малко с разкачена възглавница на волана.
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    Коментар


      #3
      Благодаря за отговора колега. Забравих да спомена, че съм с механична и нямам хидравлика.

      Коментар


        #4
        Това няма значение за ваденето и за кабела на възглавницата.
        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

        Коментар


          #5
          alexk написа:
          Забравих да спомена, че съм с механична и нямам хидравлика.
          То се подразбира, щом става въпрос за Punto Мк2
          Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
          Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
          Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
          Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

          Търси се..

          Коментар

          Working...
          X