Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем Fiat Bravo 1.6 16v - на половина оправен

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем Fiat Bravo 1.6 16v - на половина оправен

    Имам Fiat Bravo 1.6 16v, в грацки условия ми дава разход 20-22/10l . грацко, карх го на дягностика и ми казаха,че високя разход идва от MAP Sensora, и кабелите !!!!!!! ВЪЗМОЖНО ЛИ Е
    Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

    #2
    Re: Проблем Fiat Bravo 1.6 16v

    JO_666 написа:
    Имам Fiat Bravo 1.6 16v, в грацки условия ми дава разход 20-22/100l . грацко, карх го на дягностика и ми казаха,че високя разход идва от MAP Sensora, и кабелите !!!!!!! ВЪЗМОЖНО ЛИ Е
    "Грацко/неграцко"... тябва да си особено гениален за да докараш разхода до 22л/100 !!!км!!! (100l ) По-скоро си провери за течове или смени бензиностанцията в която зареждаш... или виж дали сина ти или по-малкия брат не кара тайно колата... :D
    Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
    --- в сърцето завинаги... ---
    Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

    Коментар


      #3
      И аз като взех навремето Темпрата разхода беше 18/100 газ в града.Оказа се,че на единия инжектор нямаше уплътнителен пръстен.След поставянето му и една диагностика на газ и бензин разхода средно е 11-12/100 газ градско.Така,че JO_666,сменяй МАП-сензора и кабелите,щом са ти казали.Успех,напиши какво стана след смяната
      Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

      Коментар


        #4
        Re: Проблем Fiat Bravo 1.6 16v

        Sandeto написа:
        JO_666 написа:
        Имам Fiat Bravo 1.6 16v, в грацки условия ми дава разход 20-22/100l . грацко, карх го на дягностика и ми казаха,че високя разход идва от MAP Sensora, и кабелите !!!!!!! ВЪЗМОЖНО ЛИ Е
        "Грацко/неграцко"... тябва да си особено гениален за да докараш разхода до 22л/100 !!!км!!! (100l ) По-скоро си провери за течове или смени бензиностанцията в която зареждаш... или виж дали сина ти или по-малкия брат не кара тайно колата... :D
        Аз карам Брава със същия мотор и мойта е стигала градско към 20л/100км разход.На диагностиката ми казаха че всичко и е наред, но според мен този разход изобщо не е нормален, въпреки техните твърдения че много съм я бил натискал.

        Коментар


          #5
          Тук по-нагоре един колега зададе важен въпрос за течове; бензиностанция; и син или брат ако питаш мен от там тръгни....виж какви са ти оборотите...следи ги и гледаи дали няма да забележеш нещо не чак толкова нормално... и в такива моменти не е зле да си погледнеш стъпковото моторче...(моторче празни обороти)
          Fiat Bravo 1.6 16V - Бензин

          Коментар


            #6
            Между другото, силно ме съмнява да е от МАП сензора.По-скоро провери дали няма спукване на тръбичката която отива в МАП-сензора и оттам да губи вакуум.

            Коментар

            Working...
            X