Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монтиране радиаторче на парно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Монтиране радиаторче на парно

    Колеги , преди два дена смених радиаторчето на парното - Фиат Браво , обаче сега сълзи явно е от не точен размер на О пръстените , сега купих нови и ще видим дали са правилния размер. При монтажа се затрудних при вкарването на тръбите в радиаторчето , дори те не влизат плътно ами само ги намествам и после а планката ги нацелвам, обаче си мисля че може и да се скъсат О пръстените по този начин при малка кривина. Въпроса ми е има ли някаква техника или пък инструмент ,когото да ползвам за да ги наместя хубаво тръбите и после с лекота да сложа планката. Някой колега ако има опит нека сподели.

    #2
    Сложи по 2 О-пръстена. Размера е 16х2.5 мм. Старите ги изхвърляш.Набутваш ги хубаво в тръбите с ръка и притискаш с планката, като завиваш постепенно и 3-те болта.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Патил съм с тези О-пръстени.Слагах по 2 ама не си е работа честно казано.Трябва ти точния размер,а аз го открих в магазина на Стамболийски за Фиат до канала.Понеже съм сменял два пъти това радиаторче.Първият път и аз слагах по два О-пръстена и радиаторче втора ръка.Вторият път си взех ново радиаторче от този магазин и продавача ми даде О-пръстените като ме увери,че бил достатъчен по един.Отначало бях скептично настроен и ме беше яд,че не купих четири О-пръстена за всеки случай,но после като го сглобих направо стана заводско :D та размера има значение.
      Fiat 1.4 12V
      Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
      Да си втори значи да си първи сред загубилите.
      Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

      Коментар


        #4
        Нанизвам ги на тръбите или ги слагам в леглата на радиатора?

        Коментар


          #5
          Сложих точно оригинални пръстени от Оборище по 4 лв бройката, обаче сълзи сега от най долния болт.

          Коментар


            #6
            Прещипал си пръстените при монтажа Пръстени от магазин за соц. автомобили.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Din написа:
              Нанизвам ги на тръбите или ги слагам в леглата на радиатора?
              Аз съм с пръстени 17х3 мм. Нанизват се първо на тръбите и тогава се закрепват към радиатора.
              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

              Коментар

              Working...
              X