Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с задната врата на Брава 1.6 16V - Отстранен

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с задната врата на Брава 1.6 16V - Отстранен

    Колеги,може и да Ви се стори смешен въпроса ми, но...От няколко дни при отваряне на задната врата на колата при достигане на горно /средно / положение не иска да задържи - затваря се надолу. Много е неприятно ! Като трябва да извадиш нещо от багажника трябва с едната ръка да държиш вратата, а с другата да вадиш ! Някой да е имал същия проблем и да ми даде точен съвет как да го отстраня Предполагам, че трябва да се затегне нещо, но...
    BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
    Среден разход на газ

    #2
    И при мен се появи същия проблем. Взе да го прави след падане на температурите.
    Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
    Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
    Ex: Marea 2.4 JTD 2000
    Ex: Brava 1.6 1997
    Ex: Puntо 1.1 1994

    Коментар


      #3
      Re: Проблем с задната врата на Брава 1.6 16V

      masterkar написа:
      Колеги,може и да Ви се стори смешен въпроса ми, но...От няколко дни при отваряне на задната врата на колата при достигане на горно /средно / положение не иска да задържи - затваря се надолу. Много е неприятно ! Като трябва да извадиш нещо от багажника трябва с едната ръка да държиш вратата, а с другата да вадиш ! Някой да е имал същия проблем и да ми даде точен съвет как да го отстраня Предполагам, че трябва да се затегне нещо, но...
      Телескопи (газ-патрон). Отстранява се с 2 нови от магазина.
      Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
      --- в сърцето завинаги... ---
      Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

      Коментар


        #4
        Re: Проблем с задната врата на Брава 1.6 16V

        Sandeto написа:
        masterkar написа:
        Колеги,може и да Ви се стори смешен въпроса ми, но...От няколко дни при отваряне на задната врата на колата при достигане на горно /средно / положение не иска да задържи - затваря се надолу. Много е неприятно ! Като трябва да извадиш нещо от багажника трябва с едната ръка да държиш вратата, а с другата да вадиш ! Някой да е имал същия проблем и да ми даде точен съвет как да го отстраня Предполагам, че трябва да се затегне нещо, но...
        Телескопи (газ-патрон). Отстранява се с 2 нови от магазина.
        Виждам, едва сега, че явно скоро си имал същия проблем http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...%EF%E8Това ли е единственото решение? Не подлежат ли на някакъв ремонт?
        sclera_bg написа:
        Миналата година на два пъти си взимах от италианеца, и изкараха по един месец, след което отидох в Evro 07 (http://www.euro07.net/) и си взех чисто нов за 18 лева.(Препоръчвам централния им склад/магазин -на "Цар Самуил" №149 - близо е до Лъвов Мост)
        За това ли става въпрос http://www.euro07.net/bg/products.php?cat=11 и стават ли за колата от подписа?
        BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
        Среден разход на газ

        Коментар


          #5
          Еее хайде де колеги,няма ли още някой да се изкаже по въпроса ?Да пробвам ли с ремонт или направо смяна на телескопите?
          BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
          Среден разход на газ

          Коментар


            #6
            Можеш да се опиташ леко да ги изкривиш по средата. Но това е временно решение, ще те изкара 3-4 месеца още. Моите патрони ги взех мисля, че някъде около 50лв комплекта. Сигурно се намират и по-евтини зависи от марката може би.
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              masterkar написа:
              Еее хайде де колеги,няма ли още някой да се изкаже по въпроса ?Да пробвам ли с ремонт или направо смяна на телескопите?
              не съм чул да се ремонтират, нов е около 20-25 лв в магазина на ЕВРО 07 някаква измислена марка ама пак карат може да видиш ако ти е заминал само единия да подмениш него, но общо взето това е кърпешка работа каквато ще направя аз
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                Благодаря на всички за отговорите! :D Работата е ясна - нови телескопи (газ-патрони). http://www.euro07.net/
                BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                Среден разход на газ

                Коментар


                  #9
                  При мен се оказа, че само единия телескоп е заминал... Проверката е много лесна: Сваляш /откачаш/ телескопа от единия му край и ако не се разпъне - смяна с нов!Проблема е отстранен след закупуване и поставяне на нов телескоп :D : "Optimal KG" Germany - 24 лева от магазина на Стамболийски 155.
                  BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                  Среден разход на газ

                  Коментар

                  Working...
                  X