Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Kолата си се форсира сама HELP

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Kолата си се форсира сама HELP

    Здравейте, та проблема е следния колата започва да се форсира сама,както стрелката на обортомера си седи малко под хиляда оборота изведнъж започва да се форсира до двехиляди и така докато не угася двигатела,след това като запала от ново след около десетина минути започва пак,и проблема не е в оборотомер а в двигатела просто си се форсира,ще бъда много благодарен ако някой даде савет от какво може да е този проблем?Колата е Fiat Bravo 96 та яноари месец сигорно една от последните моно инжекцй 1.4 12V

    #2
    Re: Kолата си се форсира сама HELP

    fiat_love написа:
    kikoto написа:
    Здравейте, та проблема е следния колата започва да се форсира сама,както стрелката на обортомера си седи малко под хиляда оборота изведнъж започва да се форсира до двехиляди и така докато не угася двигатела,след това като запала от ново след около десетина минути започва пак,и проблема не е в оборотомер а в двигатела просто си се форсира,ще бъда много благодарен ако някой даде савет от какво може да е този проблем?Колата е Fiat Bravo 96 та яноари месец сигорно една от последните моно инжекцй 1.4 12V
    При този инжекцион стъпковото моторче за празния ход директно задвижва дроселната клапа. Предполагам, че проблема е в моторчето.
    А при Брава 1,6 16V пак ли е така?И мойте обороти се вдигат и като размърдам кабелите на стъпковия мотор си спадат.

    Коментар


      #3
      Аз имам подобен проблем. Ако работи на празни обороти - ок държи около 900. Щом форсирам малко до към 2500 оборота, пада много бавно до към 1500 и си стои там. Ако оставя така около минута, в общи случай ги сваля.Не съм се занимавал с диагностика, защото ми го прави само на бензин, а аз я движа на метан основно.Има ли оправия това стъпково моторче или направо се сменя?

      Коментар


        #4
        стъпково моторче е със сигорност.закарай колата да го почистят и ще се оправи.в някои случаи е възможна и смяна но дано да не се налага.
        punto 1.2 16v sporting

        Коментар


          #5
          Имах подобен проблем отдавна карах едно пежо 405 дизел. не зная защо пущината хвърляше масло през отдушника на картера и от там по маркуч та го вкарваше във входящия въздух на мотора - форсираше се на макс.. при теб не мисля че е този проблем ама се сетих за случя дето така и не си го обясних... Ясно ми що се форсиараше ама що качваше масло до горе .... Странен двигател...
          Fiat Tipo 1.6 DOHC

          Коментар

          Working...
          X