Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странно пукане от левия носач

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странно пукане от левия носач

    Колеги преди няколко месеца сменях преден ляв носач и смятам че не би трябвало да се чуват никакви странни звуци точно оттам,но сега като тръгвам се чува едно бързо пукане - или като леко пращене. Чува се главно когато тръгвам от спряло положение - все едно нещо е заяло и като тръгвам се е оправило. Определено се чува отляво а там знам че е сменян целия носач - възможно ли е да е от рейката защото се появява най-често като завъртя волана малко по наляво или надясно при тръгване. П.С. не съм много на ти с тея работи затова се извинявам предварително ако въпроса изглежда леко тъп

    #2
    Ако е от завъртане на волана залагам на блокирал лагер горе на макферсона, тогава има пукане.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      zgabrovski написа:
      Ако е от завъртане на волана залагам на блокирал лагер горе на макферсона, тогава има пукане.
      Мдам... и аз залагам на лагер на макферсона... за Типо е около 15-18лв + 15-20лв смяната... за Бравата не знам.
      Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
      --- в сърцето завинаги... ---
      Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

      Коментар


        #4
        И аз имам същия проблем, от скоро чувам нещо като припукване от дясно а преди 3 месеца смених и двата носача.Аз мисля че го чувам при спиране и тръгване и то не винаги. Какви може да са последствията ако е лагер на макферсона и не се смени на време, че и аз не съм много в час.
        Bravo 1.6 SX 16V 76kW/103hp '96г

        Коментар


          #5
          fiat_love написа:
          Лагера се чува само при въртене. Такова пукване при тръгване или спиране може да е от тампоните на носача, биалетка или двигателен тампон. 3 месеца не са много но зависи от изминатите километри и качеството на носача. Ако носача е BIRTH е нормално да литне за това време. Аз съм слагал BIRTH ноември месец и март вече съм толкова разтропан, че колата едвам се кара.
          Ами не мога да се сетя какви бяха носачите, някъде ги имам записани, бяха италиански. За 3те месеца имам 4 000 км ,а и като ги сменях смених и тампоните, така че не вярвам да е от тях. Възможно ли е да е от амортисьора, на него май скоро ще му дойде време за смяна. Извинявам се за тъпите въпроси , но наистина не съм наясно по окачването.
          Bravo 1.6 SX 16V 76kW/103hp '96г

          Коментар


            #6
            при мене това се появява при спиране и при тръгване както при колегата Franchesko. Така и така ще сменям гуми тея дни аз какво точно мога да направя като смъкна гумата да проверя от какво може да е проблема ?

            Коментар


              #7
              Виж си предния мост при мен имаше същия проблем и се оказа че е бил леко хлабав

              Коментар


                #8
                turbo.i.e написа:
                Виж си предния мост при мен имаше същия проблем и се оказа че е бил леко хлабав
                Пич ти направи ли си сервиза?

                Коментар


                  #9
                  turbo.i.e написа:
                  Виж си предния мост при мен имаше същия проблем и се оказа че е бил леко хлабав
                  Няма такова понятие от десетки години насам! Има заден мост, но не и при нашите коли с независимо окачване.
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    fiat_love написа:
                    AvataR написа:
                    при мене това се появява при спиране и при тръгване както при колегата Franchesko. Така и така ще сменям гуми тея дни аз какво точно мога да направя като смъкна гумата да проверя от какво може да е проблема ?
                    Опитай с щанга да преместиш 2-та шарнира и 2-та тампона на носача.
                    Ще пробвам но носача е чисто нов и доколкото си спомням преди да го сменя пак се появяваше този звук но много рядко затова не ми правеше впечатление. А сега взе доста начесто да се чува и ми се струва че наистина нещо може да се е поразхлабило. Като открия какво точно е ще пиша

                    Коментар

                    Working...
                    X