Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчици на парктроник

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчици на парктроник

    Колеги монтирах си парктроник на бравото обаче имам един проблем значи датчиците не искат да влязат напълно във отворите които пробих със коронката която беше в комплекта дайте ми идея какво да правя
    FIAT BRAVO 1.6 16v 1997 година

    #2
    кола

    Е кво Разшири отвора с пила и готово
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      А ти понатисна ли ги? Защото те имат контра щипка, за да не излизат обратно. Аз, за всеки случай, ги намазах и със силикон.
      браво 1,6/90 - 09 г.

      Коментар


        #4
        Да натисках ги и то бая но не искат да влезът до края ще пробвам съвсем малко да разширя отворите с една пиличка както каза колегата
        FIAT BRAVO 1.6 16v 1997 година

        Коментар


          #5
          Колеги а да попитам защо като включа задна скорост и парктроника се задейства нали това добре но защо пищи без да имам препядствие зад мен ? нещо не мога да го схвана показва ми по скалите на дисплейчето че приближавам към нещо но зад мен няма нищо .Не е монтиран на ниско незнам какво е
          FIAT BRAVO 1.6 16v 1997 година

          Коментар


            #6
            Откачай един по един датчиците, за да разбереш кой датчик ти прави проблема.

            Коментар


              #7
              И като открия кой е какво да правя ?
              FIAT BRAVO 1.6 16v 1997 година

              Коментар


                #8
                Откачах закачах разменях но не открих проблема моля ви помагайте да оправим проблема че е дразнещо това постоянно пищене
                FIAT BRAVO 1.6 16v 1997 година

                Коментар


                  #9
                  Имаш 4 датчика и не можеш да откриеш кой от тях ти прави проблем? Моят съвет е да посетиш специализиран сервиз за монтаж на такива устройства, където да ти помогнат.

                  Коментар


                    #10
                    Колега аз го взех от интернет за 20 лева не е оригинален парктроника ! не знам освeн да ида при човека който ми слага централното ако той може да ми помогне ама не вярвам при него става много трудно той се е зает иначе не знам а така се зарадвах като го слагах но това пищене почна да ми бърка в мозъка до колкото знам почва да пищи постепенно като започнеш да наближаваш препядствието нали така ? а сега като дам на задна и все едно камион връща на заден .
                    FIAT BRAVO 1.6 16v 1997 година

                    Коментар


                      #11
                      Като откриеш кой е, ще си купиш друг датчик от интернет. Да не си ги сложил твърде ниско и четирите, че не можеш да откриеш проблемния?
                      браво 1,6/90 - 09 г.

                      Коментар


                        #12
                        Не дори ги изваждах дигах ги нагоре и неще и неще да спре .Четох на едно място пак същия проблем и се оказала проблемна кутията дето се свързват кабелите имало лоша спойка до колкото разбрах може ли да е вярно .Другия вариант е да търся нова кутия но ме съмнява да има някъде ?
                        FIAT BRAVO 1.6 16v 1997 година

                        Коментар


                          #13
                          Има две много важни неща. Първо - датчиците имат ред, т.е., отляво надясно се броят и точно така би трябвало да са свързани към кутията. И аз съвсем скоро си купувах такъв някакъв от 20 лв., на датчиците няма обозначение, та е много лесно да се объркат.И второ - отзад имат едно надписче "UP" - сигурен ли си, че сочи нагоре?И не ги мажи със силикон и т.н., а по-скоро отрежи внимателно части от тези силиконовите "контрички". Иначе не влизат, да.
                          Lancia Thesis 2.4 20V LPG 2003 г.
                          Peugeot 3008 1.6 HDI 120 2018 г.

                          Коментар


                            #14
                            Влизат си прекрасно но с пила просто трябва да се оберат мустацитеи се маже с малко веро, влизат като у тях си.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              Според мен проблемът на колегата не е в датчиците, а в модула. Нещо не е в ред, би трябвало да не пищи постоянно в никакъв случай.Предлагам следното:Откачи всички датчици от модула. Ако пищи пак, проблемът е в модула.

                              Коментар

                              Working...
                              X