Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с помпичката на чистачките за Brava

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с помпичката на чистачките за Brava

    Здравейте, имам проблем с помпичката на чистачките. Независимо дали искам да пръска на предните стъклла или на задните, тя пръска само на задното стъкло. Някой може ли да ми каже от какво може да се получава този проблем. И също така искам да попитам как мога да си отпуша пръскалката за предното стикло(едната е запушена)

    #2
    Re: Проблем с помпичката на чистачките за Brava

    fihi написа:
    Здравейте, имам проблем с помпичката на чистачките. Независимо дали искам да пръска на предните стъклла или на задните, тя пръска само на задното стъкло. Някой може ли да ми каже от какво може да се получава този проблем. И също така искам да попитам как мога да си отпуша пръскалката за предното стикло(едната е запушена)
    Вземи една тънка игла или карфица и внимателно почистваш с нея пръскалките. Ако не се от пуши, значи проблема е по тръбичките, които в предния капак.

    Коментар


      #3
      Да, колега и аз имам същия проблем и ги почиствах и пак същото ... . Не можах и да разбера от каде се регулират защото мойте праскат много на доло...
      Brava SX 1.6i 16V 103PS

      Коментар


        #4
        vg_sarev написа:
        Да, колега и аз имам същия проблем и ги почиствах и пак същото ... . Не можах и да разбера от каде се регулират защото мойте праскат много на доло...
        Внимателно погледни отстрани на самата пръскалка, има жлеб за отвертка - така се регулира.

        Коментар


          #5
          За отпушването добре, кажете какво да правя с пръскането само на задното стъкло.

          Коментар


            #6
            Проблема при мен беше същия, даже се оглеждах за сервиз, но установих , че са се запушили всички отвори /мисля, че са 8/ . Отпуших ги с иглата, която винаги ми стои забодена на сенника и продалжих напред. На дъното на казанчето с течение на времето се събират разни мизерии и когато свърши водата се набиват в пръскалките.
            BRAVA 1.6 16V

            Коментар


              #7
              поимпичка

              по пътя на трабичките има 1едни Тройници проверете и тях 2 има и клапанчета най много те се запушват
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                Re: поимпичка

                kluchar написа:
                по пътя на трабичките има 1едни Тройници проверете и тях 2 има и клапанчета най много те се запушват
                Абсолютно вярно :D ! Миналата седмица и моите не пръскаха . Под кората на предния капак има тройник и едно клапанче /за предните пръскалки/ - пластмасови са и могат да се разглобят внимателно и почистят. Това и направих и почна да излиза течност през пръскалките. За задната също има едно клапанче, което е по маркучето под моторчето за чистачки - почистване и сега и задната пръска :D ! Но явно трябва да се сменят клапанчетата за да има по-добър ефект виж това:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...EA%E0%EB%EA%E8
                fihi написа:
                Здравейте, имам проблем с помпичката на чистачките. Независимо дали искам да пръска на предните стъклла или на задните, тя пръска само на задното стъкло. Някой може ли да ми каже от какво може да се получава този проблем. И също така искам да попитам как мога да си отпуша пръскалката за предното стикло(едната е запушена)
                След като пръска на задното стъкло - погледни за запушване на тройника и клапанчето за предните пръскалки . На помпичката нищо и няма със сигурност - тя е една за предните и задна пръскалки!
                BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                Среден разход на газ

                Коментар


                  #9
                  Мерси колега doofiat, ще ги погледна!!!
                  Brava SX 1.6i 16V 103PS

                  Коментар

                  Working...
                  X