Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спешно съвет за 1.6 16В Мареа!!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спешно съвет за 1.6 16В Мареа!!!!

    Колеги харесах си марея, 1.6 16В нямам никви забележки към колата освен 1. Аспуха е черен този двигател одавна ми е познат и всички ланчии и фиати дето съм виждал с него са били с чисти хубави аспуси, а този е черен! като пипна с пръст ми остава черен сух прах по пръста (не е мазно) но все пак ме притеснява данеби да гори масло тая пущина, Мотора работи добре не тропа не издава подузрителни звуци. Като го форсирам (студена кола)леко изпушва черно!!!. Казваите от кво може да е? колата е на бензин и на газ а за кола на газ аспуха не трябвали да свети????
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    #2
    Като за начало от най-дребния проблем>>> гумички на клапанитеЗа по сериози проблеми >>> маслени пръстени на буталатаВиж и свещите , след работа на бензин и след работа на газ.(трябва да са със керемиден цвят)Провери маслото ( извади пръчката и си намажи пръста и помириши . Ако мирише на бензин лошо , сегменти)За най-добра диагностика отиди в някои сервиз в които имат газоанализатро(уреда хваща всичко)Ако колата се кара със полусинтетика е нормално да си подхарчва малко и дори да изпуши сутрин. Уното го карах със полусинтетика и също подпушваше сутрин и гореше масло. Но от както сложих минерално нещата се променихаП.П: Днес със doofiat си говорихме точно за малата :P
    Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
    IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
    1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
    2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

    Коментар

    Working...
    X