Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Stilo май ми харчи масло!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    смени маслото .. махни ги тия мобили кастроли и подобни не че са лоши просто тук са 90% ментета пробвай Мотул може би най доброто масло за мен има го в ем комплект 33, проспийд и други места 100% ще си доволен
    Madness Motorsport
    (\__/)
    (='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
    (")_(") signature to help him gain world domination.

    Коментар


      #17
      Добре де, ама в упътването не ми дават разход на масло за стилото, някой знае ли каде мога да го видя? А колко литра са горе-долу между min и max на щеката за проверка на маслото?
      Fiat Stilo 1.8 16V

      Коментар


        #18
        Обикновено разликата е 1 литър.Ама както се казва, щом ти го харчи пробвай със Селеня и ако проблема продължи, явно вече е в самия двигател.Спокойно ако е от гумички ще минеш тънко - е зависи къде ходиш де.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #19
          spark написа:
          За да не отварям нова тема, нали си говорим за масла тука... Аз карам предимно на метан вече и след около 2000км ми предстои смяна на масло. Гледах в магазина имаше някакво Selenia Gas. Някой карал ли е с такова и като се има предвид, че карам на метан се чудя да го пробвам ли или да не си правя експерименти.
          Аз бравото го карам с такова масло VS Gas което е на Selenia. Преди с такова карах и пунтото 3 години. Не пипва и грам, а го сменям на 15-20000 км. (на толкова си го дават). Дядото също си търкаля голфа с това масло. Препоръча ми го шефа на Италбулком който е италианец и ми каза че било много добро за автомобили с АГУ защото имало някакви съединения които се свързвали с някаква сяра която била в повече при работа на газ. ( може и да не е било сяра, не помня точно)....
          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
          http://forum.fiat-bg.org

          Коментар


            #20
            Абе верно ще пробвам селенията, поне няма ментета доколкото знам...
            Fiat Stilo 1.8 16V

            Коментар


              #21
              Stoyan_68 написа:
              Да бе, "абстрактно", като го гори изобщо не е абстрактно да му се невиди! Съвсем реално си е! А за MOBIL какво мислите, то май е някакво френско...
              Пич колата си иска нейното, вземи си Селения и ако действително не ти гори с нея ще се убедиш сам.

              Коментар


                #22
                Вече избрах какво ще ми е следващото масло, а то е Selenia VS GAS 15W-40[quote:6cc726ae14]VS GAS разработано для защиты двигателя от высоких температур, возникающих при
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #23
                  Интересен е факта,че това масло е минерално!!!Дават да се сменя на 10 000км при каране на бензин и 15 000 при газ.Аз лично минерално масло няма да сложа,докато не започне да ми харчи масло и е икономически неоправдано да карам синтетика,но всеки сам си прави избора.Има и други масла,който са с добавки за каране на газ!
                  Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                  Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                  Коментар


                    #24
                    spark написа:
                    Интересува ме само каква е разликата между 10W40 и 15W40. По-гъсто ли е 15-ката, защото за Брава препоръчват 10W40, а и без това сега пали с доста въртене първия път като е студена.
                    15 е по-гъсто при по-ниска температура в сравнение с 10но в Бургас няма да имаш проблем с това масло
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #25
                      Мдаа, за съжаление и аз видях че е минерално и това ме отказа Ще се озори двигателя с това масло.Selenia 20К 10W40 и туй то...Много не мога да открия разликите м/у 20К и Gold, както и не мога да разбера индекса на вискозитета препоръчан от производителя. На едното масло е 150 а на другото 155. Рових в AutoData, Vivid Workshop, Heynes и в Service Manual-a
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #26
                        spark написа:
                        Мдаа, за съжаление и аз видях че е минерално и това ме отказа Ще се озори двигателя с това масло.Selenia 20К 10W40 и туй то...Много не мога да открия разликите м/у 20К и Gold, както и не мога да разбера индекса на вискозитета препоръчан от производителя. На едното масло е 150 а на другото 155. Рових в AutoData, Vivid Workshop, Heynes и в Service Manual-a
                        http://www.flselenia.itТук си пише абсолютно всичко, има и "online" избор на флуидите.http://www.flselenia.it/en/auto/intro.asp
                        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                        Коментар


                          #27
                          spark написа:
                          Мдаа, за съжаление и аз видях че е минерално и това ме отказа Ще се озори двигателя с това масло.Selenia 20К 10W40 и туй то...Много не мога да открия разликите м/у 20К и Gold, както и не мога да разбера индекса на вискозитета препоръчан от производителя. На едното масло е 150 а на другото 155. Рових в AutoData, Vivid Workshop, Heynes и в Service Manual-a
                          Пич аз както съм писал горе вече почти три години го карам това масло на браво с твоя мотор, признаци на "озорване" на двг-то няма, работи тихо и спокойно все едно е нова колата... Скъсах се да споря с точ при който си сменям маслата "мани ги тия италиянски минерални боклуци вземи си кастролче наливно екстра е" ми вика... Обаче тоя италианец ми каза толкова хубави неща за това масло че аз изобщо не съм се колебал.
                          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                          http://forum.fiat-bg.org

                          Коментар


                            #28
                            Прочетох темата в Евъргрийн за маслата и там пишеше маслата да се сменят в посока минерално -> полусинтетика -> синтетика, но не и в обратна посока. Не съм специалист, но има някаква логика. Знам само, че маслото с което карам сега е Castrol (но нищо повече). Имам още 2000км да реша минерално или полусинтетика Двигателят е на близо 180000км...
                            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                            Коментар

                            Working...
                            X