Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Откраднат катализатор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Откраднат катализатор

    Колеги, помагайте! Преди 2 седмици отидох, уж да ми закърпят гърнето, но се оказа, че са ми свалили и катализатора. На следващият ден сложих газов инжекцион и check engine започна да свети. Грешката е "богата смес" заради втората ламбда сонда. Какво мога да направя в случая за да не ми дава грешката. Колата е Брава 1.2 16vБлагодаря!

    #2
    отиваш в сервиза където са ти откраднали карализатора..."правосъдие"...вземаш си катализатора или парите за него...оправяш си колата...Винаги ми е било странно някой като каже "Пък в е тоя сервиз ми откраднаха дадена част"...хем ги знаете кои са хем нищо не правите...ми вдигнете ги малко под напрежение...
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #3
      kiselo написа:
      отиваш в сервиза където са ти откраднали карализатора..."правосъдие"...вземаш си катализатора или парите за него...оправяш си колата...Винаги ми е било странно някой като каже "Пък в е тоя сервиз ми откраднаха дадена част"...хем ги знаете кои са хем нищо не правите...ми вдигнете ги малко под напрежение...
      И аз съм ЗА, но как ще докаже че именно те са го обрали?
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        Re: Откраднат катализатор

        skazy написа:
        Колеги, помагайте! Преди 2 седмици отидох, уж да ми закърпят гърнето, но се оказа, че са ми свалили и катализатора. На следващият ден сложих газов инжекцион и check engine започна да свети. Грешката е "богата смес" заради втората ламбда сонда. Какво мога да направя в случая за да не ми дава грешката. Колата е Брава 1.2 16vБлагодаря!
        Що си мислиш че като е там катализатора пак няма да ти свети лампата и да сти показва богата смес. Има емулатори за тая работа или номера с гайката. А за катализатора ходии поговори човешки с тях и виж какво ще ти кажат. Ще ти кажа че от твоя модел катализатор няма да изкара никой повече от 20-30лв.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Проблема е, че не ми дадоха нито касова бележка за ремонта, нито някакъв друг документ, който доказва, че съм бил там. Ходих при 2-ма газаджии и двамата ми казаха, че с емулатор няма да спре да свети check-a. Ще отида все пак да се пробвам да говоря с тях да ми го върнат. А какъв е този "номер с гайката"? Може ли да обясните малко по-подробно или да ме насочите към тема ако има такава, за да прочета.Благодаря!

          Коментар


            #6
            Не се занимавай с глупости ами отивай някъде да ти изключат втората ламбда сонда.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              emzo написа:
              Не се занимавай с глупости ами отивай някъде да ти изключат втората ламбда сонда.
              Колега, това софтуерно ли се прави, за да знам къде да отида?

              Коментар


                #8
                Софтуерно.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар

                Working...
                X