Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Стило Съвет...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Стило Съвет...

    Здравейте, Колеги, смених доста автомобили и поради някаква моя болна мисъл пак ще си купувам Фиат. Този път съм харесал едно стило. Колата е нов внос 1.8 16V 133hp. 2002гВидях я на живо, хареса ми много, запазена лъсната, обаче....Когато отворих капака и погледнах отстрани видях, че от някъде беше омаслило малко. Беше и за смяна на ремъци, бяха нацепени бая... След това запалих мотора и чух някакво постоянно тракане, не ми приличаше на клапани.Човека каза ние не мием двигатели, колата е стояла трябва да се сменят маслата и да поработи. На дисплея пише около 150 000км. наистина е запазена, но малко ме съмнява.Въпросът ми е има ли някакъв начин, по който да разбера дали е манипулиран километража(реалните километри, няма климатроник) и това тракане дали би се оправило след смяна на масло или просто така си работи този двигател, по-шумно. Благодаря и надявам се скоро да се похваля с нова придобивка

    #2
    на диагностика всичко свързано с изминатите километри лъсва.при тези коли компютрите са си консуматив,така,че внимавай,също така като добавим и проблемите с въздушните възглавници,ел инсталацията ,окачване,просто те съветвам да бягаш далеко.единственото стило ,което признавам е след 2005г,с окачване на опел и с дизелов мотор,всичко останало излиза солено.

    Коментар


      #3
      Къде я гледа? в Гоце Делчев ли ходи?
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        ivel написа:
        на диагностика всичко свързано с изминатите километри лъсва.при тези коли компютрите са си консуматив,така,че внимавай,също така като добавим и проблемите с въздушните възглавници,ел инсталацията ,окачване,просто те съветвам да бягаш далеко.единственото стило ,което признавам е след 2005г,с окачване на опел и с дизелов мотор,всичко останало излиза солено.
        Казваш от личен опит, щото имаш/си имал, или просто щото така си чувал? Не за друго, ами аз карам Стило 2001-а и всичките тия проблеми дето ги изброи ги нямам...
        Alfa Romeo 147 1.9JTDm 8v
        ex-Fiat Stilo 1.9JTD
        ex-Fiat Bravo 1.9JTD

        Коментар


          #5
          Re: Фиат Стило Съвет...

          aerozol написа:
          Здравейте, Колеги, смених доста автомобили и поради някаква моя болна мисъл пак ще си купувам Фиат. Този път съм харесал едно стило. Колата е нов внос 1.8 16V 133hp. 2002гВидях я на живо, хареса ми много, запазена лъсната, обаче....Когато отворих капака и погледнах отстрани видях, че от някъде беше омаслило малко. Беше и за смяна на ремъци, бяха нацепени бая... След това запалих мотора и чух някакво постоянно тракане, не ми приличаше на клапани.Човека каза ние не мием двигатели, колата е стояла трябва да се сменят маслата и да поработи. На дисплея пише около 150 000км. наистина е запазена, но малко ме съмнява.Въпросът ми е има ли някакъв начин, по който да разбера дали е манипулиран километража(реалните километри, няма климатроник) и това тракане дали би се оправило след смяна на масло или просто така си работи този двигател, по-шумно. Благодаря и надявам се скоро да се похваля с нова придобивка
          предполагам че тракането е от Вариатора има си ремонтни комплекти проблеми със Еку за 1.8 не съм чул задължително я закачете на диагностика и вижте каде какво се случва мое лично мнение че всяка кола си има детски болести но всички се отстранявада имат проблем с Кантара но и това се прави
          Шофирай разумно, на пътя не си сам.
          Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
          Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
          Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

          Коментар


            #6
            За тези пари автомобила напълно си заслужава. По всички автомобили има какво да се прави и желае.
            STILO MULTIWAGON 115 2003

            Коментар


              #7
              mirobeni написа:
              За тези пари автомобила напълно си заслужава. По всички автомобили има какво да се прави и желае.
              Не е точно така.Аз лично бих казал че не си заслужава парите. Има други коли в аналогичният клас и поколение за същите пари направени много по интелигентно.
              AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
              HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
              Kawasaki ER-6n'2012

              Коментар


                #8
                всичко това го казвам защото като ми дойде стило за ремонт вече просто знам на 70 процента какъв му е проблема.не е нужно да съм имал стило,достатъчно е да ги ремонтирам и да си правя изводи.

                Коментар


                  #9
                  "[.при тези коли компютрите са си консуматив,така,че внимавай," Колко компа Hitachi си ремонтирал ,че ми стана интересно?
                  Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

                  Коментар


                    #10
                    аз не ги ремонтирам,а направо друг,просто понякога излиза по-евтино,а що се отнася до хитачито защо си мислите ,че са читави,дори на едно ауди скоро носих на ремонт именно хитачи.виж да ми кажеш за 1,6 16 или за някое jtd,така да,хайде да спирам с коментарите,че се захласнахме

                    Коментар


                      #11
                      Само питах.Защото с тази в момента съм имал три коли с Хитачи и не съм разбрал,че са проблемни.
                      Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

                      Коментар


                        #12
                        аз говоря като цяло,а това ,че си нямал проблем е добре за теб,обаче не се знае дали четвъртата и петата няма да са с проблем,освен това,явно на стилото си дефектират,а при браво,брава и марея -не,незнам каква е логиката,но е факт.

                        Коментар


                          #13
                          ivel написа:
                          аз говоря като цяло,а това ,че си нямал проблем е добре за теб,обаче не се знае дали четвъртата и петата няма да са с проблем,освен това,явно на стилото си дефектират,а при браво,брава и марея -не,незнам каква е логиката,но е факт.
                          Ти отново тропкаш по клавишите без да мислиш,а пък колко Стила са идвали за ремонт при тебе,май не повтарят.
                          Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                          Коментар


                            #14
                            На хитачитата се отлепят едни елементи и дават фира, който знае как да ги отвори без да ги преебе, може да си ги оправи.
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              Момчета в някаква страшна дилема ме вкарахте. Очаквах тук да пръснете колата от суперлативи, за съжаление, както и тук така и по страниците в нета мненията са доста двуполюсни. Едни казват колата е слънце "взимай няма проблем"(дори имам приятел със Стило) други казват "само ядове с електрониката", "кенеф е" и прочее. Филма е голям... Благодаря все пак за съветите

                              Коментар

                              Working...
                              X