Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със свещите.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със свещите.

    Случи ми се странен проблем със свещите.Купих си нови подгряващи свещи да ги сменям и оп проблемче. Махам старите (които се оказаха оригинални Бош) и на тяхно място "слагам" новите. Да ама не. Не искат да се завъртат в главата. Новите свещи са Лодж. Мерих размера на разбата (външен) същия. Мерих стъпката (почти същата - няколко микрона едва ли не се различават). Слагах ги една до друга да ги сравнявам - изглеждат същите, ама новата просто не иска да се завие. Намазахме резбата да видим до къде се завива - резултата беше първите 3-4 резби се навиват и до там.Сега мисля да ги връщам новите свещи и да се отправя към друга марка.Иначе Боша си се навива на рака до край и после само с ключа четвърт оборот и готово. Новите с ключа на 3 резби и все едно си я затегнал до край. Незнам ама ако на някой му се е случвало нека сподели от какво може да бъде.Нали изключваме там разните накриво завъртяни и други такива. Просто не иска да се завие нормално (а усилието ако искаш да я навиеш трябва наистина да е доста).Някакви предположения.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Дали не си взел някое менте?
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      dudulia написа:
      Дали не си взел някое менте?
      Явно съм се спрял на такива Чакам в понеделник, вторник да ми кажат цената на Бош, пък ако не трябва да си продам левия бъбрек може и тях да си взема
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        от къде ги взе?от Нико 66?
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Препоръчвам ти чешките "ИСКРА", евтини и с доста добро качество.Ако имаш пари в излишък - "BERU"....мисля, че оригиналните във всеки дизелов Фиат са "БЕРУ" , а не "БОШ".Това е телефона на представителството на "БЕРУ"... ако сметнеш за необходимо звъни! "V+D Auto" -телефон - 862 -42 -14, 15, 16
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            80лв. са тия на бош и са супер

            Коментар


              #7
              Re: Проблем със свещите.

              BO написа:
              Случи ми се странен проблем със свещите.Купих си нови подгряващи свещи да ги сменям и оп проблемче. Махам старите (които се оказаха оригинални Бош) и на тяхно място "слагам" новите. Да ама не. Не искат да се завъртат в главата. Новите свещи са Лодж. Мерих размера на разбата (външен) същия. Мерих стъпката (почти същата - няколко микрона едва ли не се различават). Слагах ги една до друга да ги сравнявам - изглеждат същите, ама новата просто не иска да се завие. Намазахме резбата да видим до къде се завива - резултата беше първите 3-4 резби се навиват и до там.Сега мисля да ги връщам новите свещи и да се отправя към друга марка.Иначе Боша си се навива на рака до край и после само с ключа четвърт оборот и готово. Новите с ключа на 3 резби и все едно си я затегнал до край. Незнам ама ако на някой му се е случвало нека сподели от какво може да бъде.Нали изключваме там разните накриво завъртяни и други такива. Просто не иска да се завие нормално (а усилието ако искаш да я навиеш трябва наистина да е доста).Някакви предположения.
              Единственото възможно - хвъряй/връщай ги...Ясно е че има нещо скофтено с резбата, или стъпката или канала на резбата е по-плитък или комбинация от двете.На теория би трябвало ако намериш флашка да успееш да профилираш бъгавата резба.Има голяма вероятност да ти намеря ако кажеш каква е стъпката но аз не бих се занимавал с тях.Едва ли са много пари а както разбирам не се сменяват много лесно при вас Аз не смея да давам много препоръки за чешките защото ги карам само от няколко месеца.Иначе са супер, около 7 лева и нямах такива проблеми
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                bscsystem написа:
                80лв. са тия на бош и са супер
                Днес ми върнаха парите за тях (да от Нико 66 ги бях взел).Сега остава дилемата какви да си взема.Колега, тези на Бош и 4-те ли са 80лв или само едната?Ще се обадя и на Беру :P да видя колко пари струват.Иначе оригиналните за първично вграждане са на Бош.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Някой да има линк с работещ каталог за тези подгревателни свещи.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар

                  Working...
                  X