Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градушка и Пунто МК2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Градушка и Пунто МК2

    Здравейте колеги,Еми късмета се усмихна и на мен с вчерашната градушка Пунтот е на Сол.Та щетите задно стъкло на парчета,задни стопове на парчета и ляво странично огледало счупено.Отделно на капака имам удар който така е хлътнал че чак боята е нацепена.Та сега искам вашия съвет по следните нещата.1.Имам ли шанса да намеря стъкло за тази кола втора ръка или да търся ново ?2.От къде мога да взема ново ?3.Да взема ли цялата задна врата втора ръка ?4.Стопът единия е с халоген мога ли да взема такъв без и да му сложа моята платка ?5.Всички стопове от 4/5 врати ли стават за моята или има разлика тъй като при 2/3 врати знам че има?6.Мога ли да сменя само огледалото на страничното огледало тъй като е електрическо и с подгев?7.Знам че има морга наречена Италианеца или поне съм срещал може ли телефон ако имате?Много много благодаря на всички отзовали се с отговори, че направо съм се шашнал какво да правя.Това е темата за търсеното на части ако някой има :http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=109892
    Прикачени файлове
    Fiat Punto JTD HLX 1999

    #2
    Колега,ако това ще те успокои,не си само ти има доста колеги включително и аз които сме доста засегнати.Виж в раздел продава на части,има доста пунтовци на части.Успех в борбата с последиците от стихията.
    EX.FIAT REGATA 1.3 1984 г :EX.FIAT TIPO1.4 1988 г .EX.FIAT TEMPRA 1.6 1997 г
    EX.FIAT PUNTO mk2 1.2 8v 2002 г :EX.FIAT GRANDE PUNTO 1.2 8V 2007
    FIAT SEDICI 1.6.16V 4X4 2010 г.Nissan Qashqai+2 petrol 4×4 2010.

    Коментар


      #3
      Мерси колега. Чесно казано не ми е проблем части се оправят важмото е ние да сме живи и здрави. Разгледах го раздела но ми се искаше да си отговоря на тези въпроси да знам все пак какво мога и какво не мога да взема. Ако някой има информация ще ми е много полезен
      Fiat Punto JTD HLX 1999

      Коментар


        #4
        http://avtochasti-it.com/contacts.php Италянеца
        EX.FIAT REGATA 1.3 1984 г :EX.FIAT TIPO1.4 1988 г .EX.FIAT TEMPRA 1.6 1997 г
        EX.FIAT PUNTO mk2 1.2 8v 2002 г :EX.FIAT GRANDE PUNTO 1.2 8V 2007
        FIAT SEDICI 1.6.16V 4X4 2010 г.Nissan Qashqai+2 petrol 4×4 2010.

        Коментар


          #5
          Да ползвам темата на колегата, като потърпевш с МК2Подбития капак и таван ако се облепят с някакво фолио, било то каре, някаква шарения или тип карбон, без да се изправят подбитите участъци, няма ли да скрие поне малко визуално следите от градушката, нещо като ефект на визуална измама ?, че в един момент сигурно ще дойде време и това да се прави и незнам ?
          punto HGT

          Коментар


            #6
            Днес на няколко коли видях с такова фолио и те си бяха бая на вдлъбнатини-личи си и с фолиото. Единственото спасение е кит и боя...
            Фиат Крома 1.9 16v+
            Фиат Браво 1.6 16v
            Фиат Мареа 1.6 16v

            Коментар


              #7
              Специално за карбон фолиото - изкарва на показ и най-малката неравност. Трябва да е нещо от рода на стикер бомб, че да може що годе се слрият, но ако са по-големи вдлъбнатини пак ще си личат.
              Fiat Bravo 1.9 TD100

              Коментар


                #8
                didich написа:
                Да ползвам темата на колегата, като потърпевш с МК2Подбития капак и таван ако се облепят с някакво фолио, било то каре, някаква шарения или тип карбон, без да се изправят подбитите участъци, няма ли да скрие поне малко визуално следите от градушката, нещо като ефект на визуална измама ?, че в един момент сигурно ще дойде време и това да се прави и незнам ?
                Караш и след време продаваш-на кого?...не се знае. Това с фолиото за мен не си заслужава, а за кит и боя съвсем. Днес видях една Мареа все едно с пистолет са я гърмяли.
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  #9
                  Както се стремях да запазя някаква изчистена визия на пунтото с еднаква боя по цялата кола, сега остава да я нашаря цялата с бомб стикери и ще стане пълна противоположност на основната идея, но за по ефтин вариант чесно казано не се сещам.Четох за някакво изправяне на ламарините с вакуми, но предполагам, че цената на услугата ще скочи рязко
                  punto HGT

                  Коментар


                    #10
                    Кола

                    От Италянеца има за 100 лв стига да е същия цвят или от друга кола втора употреба
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      И аз се почудих какво да правя и реших да я оставя така. Иначе ще си личи, че е правен опит да си прави нещо и ще е още по-зле. Идеята за кит на тавана, поне според мен е безумна. Капакът е най-лесен.

                      Коментар


                        #12
                        вчера питах тук так за изправяне с вакуум, обадиха ми цена от 70лв/вдлъбнатина...аз както имам около 20 на тавана смятайте :D ...защо да е безумно кит на тавана,ако ти го прави човек,който разбира нямаш никакви грижи.На жена ми пунтото преди два месеца боядисвахме половината кола ,тавана го оправихме от предишна градушка ( така беше взета колата) ...сега тавана е 10пъти по зле от това ,което оправихме, а там където има кит ( на доста места) няма нито сцепено,нито липсващ кит.въпрос на как ще ви го направят. Най- ефтиния вариант е кит + боя за таван,за другите ламарини да си намериш нови и боя (ако не са твоя цвят) или да си ги караме така като войнишки канчета . Успех на всички засегнати
                        Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
                        Fiat Punto 1.2 16v LPG

                        Коментар


                          #13
                          Абе стига се те слушали глупости има вакум машини дето ги оправят тия дупки.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            S_BANKOV написа:
                            Абе стига се те слушали глупости има вакум машини дето ги оправят тия дупки.
                            То, че има има, но както всяко друго нещо всичко опира до пари и кое да излезе по ефтино - фолио ?, кит + боя ?, вакум ?
                            punto HGT

                            Коментар


                              #15
                              [quote="Kay_"]
                              didich написа:
                              Караш и след време продаваш-на кого?...не се знае. Това с фолиото за мен не си заслужава, а за кит и боя съвсем. Днес видях една Мареа все едно с пистолет са я гърмяли.
                              Колега да не си видял моята ;( и аз съм в играта с нацепена боя
                              Fiat Marea 2.4 JTD+
                              Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                              Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                              Renault 19/1.7mi/ - crash

                              Коментар

                              Working...
                              X