Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко антифриз събира FIAT BRAVA 1.6 16V?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко антифриз събира FIAT BRAVA 1.6 16V?

    Nqkoi moje li da mi kaje kolko antifriz shte mi trqbva za da smenq tozi na moqta BRAVA. Toi ne zamrazva no e star i reshih da go smnq Blagodarq predvaritelno!Колега, изпозлването на кирилица в този форум е задължително!!! Благодаря предварително, Vladim!
    1.6 16V

    #2
    цялата ти система е 7 литра
    punto 1.2 16v sporting

    Коментар


      #3
      Сега да не вземеш да приготвиш 7литра антифриз, че аз направих тая простотия. Купих 4л Paraflu и 3л вода и ги смесих. Естественно в системата остава определено количество от стария и така на мене ми се оказаха излишни около 2л. Та по-правилния начин е: След източване на стария антифриз, налей Paraflu-to първо, а след това водата - колкот събере. Така ще си спокоен за пропорциите!
      Брава 1.6 16V ELX
      Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

      Коментар


        #4
        AUTODATA: FIAT Brava 1.6 16V 103к.с. - 7 /6.7/ литра антифриз. Преди седмица смених антифриза. Не знаех какво е сложил мърляча-италианец - цитат на колега от форума! http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...F0%E8%E7Без проблеми /виж това има и схема на пробките http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...8%F4%F0%E8%E7/ - откачам долния маркуч, промивам, наливам бавно /с отворени двете пробки, докато прокапе през тях, завиване на пробките/- събра около 4 литра, паля, загряване 90 С /с отворено докрай парно/ докато отвори и големия кръг, доливане - събра още около 2.2 литра, леко отваряне на двете пробки за да изпусне въздух, ако е останал и завиването им, гася - това е. Така че общо 6.2 литра - 50на50 - 3.1л антифриз "PARAFLU"+3.1л дестилирана вода. На другия ден при студена кола се наложи да долея още около 0.5 литра.П.С. Във Вантотрейд ми казаха, че 3л антифриз ще ми стигне, но предпочетох да се презапася и си купих 4л- да имам да си доливам ако се налоги.
        BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
        Среден разход на газ

        Коментар

        Working...
        X