Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кое Fiat Punto да купя ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кое Fiat Punto да купя ?

    Здравейте, понеже ми трябва малка и икономична кола за жената, съм се спрял на Фиат Пунто около 2003-та година. Нищо не знам за марката и модела, но приятели ми го препоръчаха като икономична кола с нисък разход на гориво и сравнително евтина поддръжка. Преди да купувам обаче искам да получа малко консултации от хора, имали пряк досег в въпросният автомобил.Гледам има разни двигатели 60, 75, 80 коня 1.2I, не знам кой е най-сполучлив така да се каже. Идеята ми е да има и газова уредба, а гледам че се продават такива коли с монтирани уредби като бутилката е на мястото на резервната гума. Предполагам това е удобен вариант, за да има място и за някакъв багаж. Попадам на модели с фабричен метан. Какво би трябвало да гледам ако се насоча към такъв модел ? Карал съм VW Caddy и на таблото има 2 стрелки за горивото, едната е за метана, а другата за бензина. При Пунто така ли трябва да бъде ? Другото, което ме интересува е дали е по-добре да си купя кола без газова уредба и да монтирам чисто нова такава или няма значение ? Тъй като карам стар дизел, не съм запознат много с газовите инжекциони, та бих се радвал на някои съвети относно каква газова уредба да избера. Не на последно място ме интересуват и цените по обслужване на колата, ремъци, масла, ходова част.Ще съм благодарен на всеки съвет, но нека е обоснован.Благодаря.

    #2
    О да варианта с АГУ на мястото на резервната гума е много удобен особено ако спукаш гума... Аз ти препоръчвам дизелов вариант JTD. Ако все пак си се спрял на "ГАЗ" багажника на пунтото е сравнително голям 20л. бутилка би се събрала без да изяжда много от полезното място за багаж. VW ми се струва по скъп от Фиат-ката , но пък си е баничарка та дрънка.Колкото за поддръжката то това си е малко субективно , аз лично съм доста доволен това което неми харесваше на Пунто-то е , че окачването беше много твърдо и ми се разбиваха бъбреците но пък си вървеше като самолет-че. За цени няма да пиша защото и това си е относително.Но ми се струва , че дизелака е препоръчителен но и аз съм пристрастен все пак ...
    Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
    Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

    Коментар


      #3
      Здравей колега и добре дошъл във Форума!Да, Пунто е сравнително евтина за поддръжка и сравнително икономична кола, стига да не попаднеш на измъчена бройка, като мен :}При пунто МК2 (1999 - 2003) бензиновите двигатели са 1.2 8v 60 к.с., 1.2 16v 82 к.с. и 1.8 16v 13?6 к.с.Колекторите при двата мотора 1.2 са пластмасови, което означава, че трябва да им монтираш газов инжекцион, който е по-скъпият вариант (800 - 1000 лв.)Бутилката на мястото на резервната гума ти е около 50 лв. До колкото знам, няма пунто с фабричен метан, нито пък с газова уредба. С фабричен метан има Multipla и Doblo и май Panda.При газовият инжекцион, количеството гориво се индикира на ключа за превключване газ/бензин посредством няколко лампички.Масов проблем при Пунто е електроусилвателят на волана, но се решава с ремонт за около 50-60 лв. Моят съвет е, да прецениш добре колко ще се кара колата и тогава да решиш кой вариант да избереш.Ако ще навърта около 5 000 км годишно, въобще не ти трябва газова уредба. Ако километрите са около 10 000 и си сигурен, че колата ще се кара в следващите 2-3-4 години слагай газов инжекцион или се замисли за дизелов двигател.Ако ще бъдат около 15-20 000 и нагоре - бензинов двигател с газов инжекцион.Ако не те бъркат парите, по-добрият вариант е ти да монтираш газта, но уредбата си е цифра.Харесай си няколко коли със и без газ и след това прецени според общото състояние кой вариант да избереш Ето ти сайт с ориентировъчни цени за нови части за 1,2 60 к.с.:http://axm-auto.com/index2.php?brand...dif=5985Ето ти и няколко мой обяви за части втора употреба за 1,2 82 к.с.:http://m5kov.olx.bg/Поздрави и успех в избора!
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Спрял съм се на Газ/Бензин. Имам дизелова кола. Резервната гума съм я виждал да седи отстрани и заема 2-3 пъти по-малко място от една бутилка 20 литра, но вероятно и двата варианта си имат предимства и недостатъци.

        Коментар


          #5
          На мойто пунто е монтирана 35л. бутилка от тези "тумбестите", надлъжно на самата кола, детската количка на малката се събира точно 1,2 16V е точно 80к.с., като се слага в купе както с 2/3/ врати, така и 4/5/ врати с ръчна и автоматична с.к., също се монтира във варианта "спортинг", който е само с 2/3/ врати и е с 6 скорости Пунто ХГТ го водят 130 или 131 к.с., защото в някои каталози го закръглят, иначе е точно 130,56к.с. /96kW/ето четиво за инфо http://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_PuntoАко колата се кара предимно градско не очаквай много икономия от малките мотори, разхода се движи около 8-9л/100км, но пък ако се кара извънградско със сигурност разхода ще падне спрямо топ версията.
          punto HGT

          Коментар


            #6
            Една поправка - ИМА Пунто с фабричен метан. останалото е вярно.

            Коментар


              #7
              Ха, за сефте чувам и виждам такова Не ми се струва добра идея, понеже обема, който събира ще да е доста малък и ще трябва да се зарежда много често.Но това ще да е за сметка на хубав разход
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #8
                M5kov написа:
                ...До колкото знам, няма пунто с фабричен метан, нито пък с газова уредба. С фабричен метан има Multipla и Doblo и май Panda....
                http://www.mobile.bg/11402443648708749 Да се гледа за изгнило около задния мост, при задните подкалници в основата им.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Колата ще се кара предимно извънградско по около 30-50 км дневно и предпочитам да е с 4 врати, но това е до модификация на купено. Не знам с моторите кой е по-успешен.

                  Коментар


                    #10
                    И двата са успешни. 80 коньовия върви повече, но и разходите за евентуален ремонт на мотора са повече, но не е болка за умиране. И в двата случая ремонта на мотора си е цифра Аз бих избрал 80 коньовия, но пак казвам, всичко е до конкретната бройка. Не бих подминал и шейсетака стига да е в добро състояние и на добра цена.Изпреварването с 80 к.с. със сигурност ще е по-лесно и приятно отколкото с 60, а на извънградско каране това е доста важно.
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      #11
                      Най-готиния двг на Фиат е FIRE - 60 коня. Взимай такова Пунто и му слагай обикновена газова. Пробвано.

                      Коментар


                        #12
                        И аз бих посъветвал за 1,2 60 коня. Карам такова вече над 70000км, от които 55000 на газ. Сменил съм само веднъж рейката на газовата. Двигателя се газифицира елементарно и безпроблемно, но с ГИ. Обслужването и частите са евтини, разходът е добър.

                        Коментар


                          #13
                          Горе долу ми стана ясно какво ще търся. 4/5 врати е задължително условие и понеже темата е отворена, приемам оферти. Не вярвам много на автокъщите и предпочитам да купя колата от човек, който ще ми каже какво и как е сменил или е за смяна и какви са особеностите на самата кола.

                          Коментар


                            #14
                            Автокъщите лъжат по-малко от частните лица!
                            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                            Коментар


                              #15
                              muns61 написа:
                              Автокъщите лъжат по-малко от частните лица!
                              Напълно подкрепям!
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар

                              Working...
                              X