Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

как се оправя този проблем с тоя глупав Airbag на Браво?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    как се оправя този проблем с тоя глупав Airbag на Браво?

    май доста хора са истрадали с това парно да му се излее върху централата на Airbaga и как освен като го махне изцяло е оправил проблема? имали оправия попринцип?

    #2
    Ами идея е да си скриеш датчика в нещо като кутия или дори най-простото е да го увиеш с изолирбанд
    SKODA 105L '78
    PUNTO 1.2 MPI ELX '94
    FIAT 126p '89
    TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
    GRANDE PUNTO 1.2 '06

    Коментар


      #3
      Re: как се оправя този проблем с тоя глупав Airbag на Браво?

      handel написа:
      май доста хора са истрадали с това парно да му се излее върху централата на Airbaga и как освен като го махне изцяло е оправил проблема? имали оправия попринцип?
      ще можеш ли да качиш снимки къде точно се намира тази централа или някои друг ако може да качи, за да мога и аз да я изолирам,че да не стане и при мен същият фал http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...t=1031така като гледам ако се намери решение темата може да се премести и в раздел Evergreen[/url]
      Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
      Lancia Dedra 1.6 91г.

      Коментар


        #4
        damianoff написа:
        Ами идея е да си скриеш датчика в нещо като кутия или дори най-простото е да го увиеш с изолирбанд
        Идеята е добра с изолация ... но с кутия влаги защитена - по магазините за електроника се намират такива ... а няма ли възможност просто да се измести мястото на този модул? Много ли са къси кабелите влизаши в него? Или трябва физически да е на точно това място?
        Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

        Коментар


          #5
          handel написа: май доста хора са истрадали с това парно да му се излее върху централата на Airbaga и как освен като го махне изцяло е оправил проблема? имали оправия попринцип За такива като мен дето тия понятия са неразбираеми бихте ли обяснили какво е това централа и къде се намира тя та парното я е заляло.И аз съм с Airbaga на волана но как се задейства не знам.
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            #6
            коцев написа:
            И аз съм с Airbaga на волана но как се задейства не знам.
            Много лесно се задейства, блъскаш се челно и ако имаш късмет може и да видиш как се задейсва ))

            Коментар


              #7
              handel написа:
              коцев написа:
              И аз съм с Airbaga на волана но как се задейства не знам.
              Много лесно се задейства, блъскаш се челно и ако имаш късмет може и да видиш как се задейсва ))
              Ама трябва да си с колан, иначе ще пропуснеш шоуто!
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                Здравейте!Може ли малко по-подробно да се обясни това за Airbag-овете, парното, датчика, вселената и всичко останало Защото имам проблем с Airbag-овете и не знам как да го оправя!Благодаря!

                Коментар


                  #9
                  Здравейте!Аз също имах проблем с еърбега на моята Мареа (беше ми светнала лампата) и след ходене на два три сервиза на Бош в Пловдив, където се оказа че нямат софтуер за Фиат за да проверят работата на еърбега опрях до сервиза на ДИНЕКСПРЕС. Проблема ми го отстраниха точно за 5 минути срещу 30лв(малко множко ми се видяха). Бяха се натрупали две грешки. Едната беше от това, че напрежението на акумулатора моментно е паднало под 10V, а другата беше от някаква токопроводима нишка във волана, която се свързвала със централата и от въртенето на волана с течение на времето се премачквала или се скъсвала. Така че проверявайте си от време на време акумулаторите.
                  Fiat Marea 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    Искаха ми в един "сервиз" 100 лева за смяна на точно тази токопроводяща нишка, която представлявала лентов кабел във волана. И диагнозата на airbag-овете беше поставена без даже "майстора" да седне в колата или да отвори капака!ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Колеги, внимавайте с такива "майстори" - автосервизният свят е пълен с мошенници!!!П.С. Още не съм оправил airbag-овете, но надявам се да стане в най-скоро време!

                    Коментар

                    Working...
                    X