Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило поленов филтър

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стило поленов филтър

    Колеги на Стило 1.6 2001год, как да си сменя поленовия филтър сам че не ми се ходи по сервизи, ако някой може да ми напише стъпките за смяна а и снимка ако има ще съм много благодарен??[/img]

    #2
    първите два резултата от търсенето в youtube би трябвала да ти свършат работа:http://www.youtube.com/results?searc...o+cabin+filter
    Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
    Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

    Коментар


      #3
      Тази схема също би била полезна: http://www.clean.it/catalogo/foto/NC...48CA_REV_B.pdf
      ex. Fiat Marea 1.6 16V
      ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
      Lancia Kappa 2.0 VIS

      Коментар


        #4
        Не съм го сменял от 4 години, а иначе всяка година фреона на климатика ми намаля на под 100 грама, при 500 максимално и го пълня преди всяко лято, но майсторите не могат да открият теча, на теория от мръсен поленов филтър няма как да се товари нещо компресора и да избива фреона от някъде нали? Само ще ми се подобри ефективността на вентилацията като го сменя този филтър ?

        Коментар


          #5
          То това не е много маловажен проблем със вентилацията ако не е качествена както знаеш може да полудееш със стъклата като се потят :D а да попитам как се следи състоянието на климатика там ферон ли е какво е и други подробности
          FIAT BRAVO 1.6 16v 1997 година

          Коментар


            #6
            Аз го сменям по два пъти в годината. Не че карам много, но се замърсява много.И съм му свикнал и ми отнема не повече от 5 минути.Реда - сваляш кората под жабката, сваляш кората от страната на пасажера, залягаш под жабката напред и навътре. Има капак с болт 5,5 мисля беше (при мене липсваше и така си карам). Издърпва се капака към мотора, напред. Виждаш филтъра и го вадиш. Има един момент на усукване и чупене напред и надолу. Новия се монтира пак така с чупене. Капака има жлебове, който трябва да се нацелят.Абе, ако си 150 килограмов ще си е премеждие смяната. Препоръчвам сервиз, или помощ от колега от Форума. На Форумска среща, примерно.Поздрави.А... за фреона.Смени вентилите в тръбите. Може да помогне.
            Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
            Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
            Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

            Коментар


              #7
              Иглите на вентилите за пълнене ли имаш в предвид?

              Коментар


                #8
                Колеги, имаше една тема в която е обяснено със снимки и описание как се сменя поленовият филтър. Но не мога да я открия. Някой да се сеща коя е. Искам да пробвам сам да си сменя филтъра. :D

                Коментар


                  #9
                  Намерих тази, която е само със снимки: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=11383 . Иначе колегата Ihristov го е обяснил много добре в тази тема няколко поста по-нагоре. Единственото малко по-завъртяно е слагането на новия филтър, защото тръгва да влиза в кутията леко под ъгъл, а самият й отвор е хоризонтален, но с леко напасване и с едно по-смело движение, при което трябва да се пребори страха, че ще се смачка филтъра, докато заеме правилно положение става смяната.
                  Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
                  Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

                  Коментар

                  Working...
                  X