Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

разход Панда vs Панда 4х4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    разход Панда vs Панда 4х4

    защо разхода на 4х4 версията е чувствително по-висок от този на обикновенната версия, при условие, че 4х4 режима по-принцип не е включен постоянно? визирам по-специално 1.3 дизала, но мисля че и бензинкита са така?
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    #2
    Тъй като имам джип (вярно румънски ама все пак) ще ти обесня.Първо винаги въртиш предния диференциал (доколкото знам Пандата не е с изключващи главини на предните колела) което се отразява неминуемо на разхода.Второ 4х4 версията гарантирано е доста по-тежичка от обикновенната (усилена тук-там,предния мост,още една торба зъбни колела в раздатъчната кутия).Другото е че на 4х4 версиите предавателните числа на скоростната кутия и диференциала са други (т.е. колата е по-мощна но по-бавна) което също ти вдига разхода на гориво.Отделно раздатъчната кутия е един цял допълнителен модул с неговите си там колела и т.н. и още масло вътре и колкото и да е това също тормози двигателя и лапа повече.При каране на 4х4 разхода пък е още по-висок защото задвижваш 4 колела,въртиш два диференциала,натоварваш повече двигателя и т.н.Моето джипче е с двигател 1.4 бензин и принципно яде около 14/100 бензин градско и около 10-11 извънградско ако се кара само на заден мост (моето има опция отпред от предните главини да си отцепя диференциала за да не го въртя излишно и него).На 4х4 бързи предавки разхода отива на около 16-17/100 а на бавни не съм си играл да го засичам ама щом на 4-та top speed е 30км/ч сещай се....
    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

    Коментар

    Working...
    X