Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто 1.2 моно не пали. Дайте някакви мнения...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто 1.2 моно не пали. Дайте някакви мнения...

    Колеги колата е фиат пунто 1.2 58 к.с моноинжекцион колата работи само на бензин имам един проблем при запалване пали когато си поиска няма значение дали е студено топло или какво и да било време отидох на майстор каза стъпков мотор,но аз не мисля така все пак трябва да има промени в оборотите а то ги няма имаше едно клецане в ниските обороти на високите предавки но това беше от ламбда сондата която смених и се оправи!Мисля си че е стартера после безнинова помпа и вече незнам какво да си мисля и аз МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ !!!

    #2
    Обясни какво значи не пали!1. Върти на стартер но не пали?2. Не върти вообще стартер?После ще продължим.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #3
      хлабава връзка или компютър.
      Play Golf ,but not drive golf!!!
      Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
      C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

      Коментар


        #4
        слaгaш ключa дaвaш контaкт чувaш бензиновaтa помпa вaртиш и вaрти нa стaртер но не пaли и пaк и пaк и пaдa aкумолaторa пaлиш нa бутaне днес дори зaгaснa докaто чaкaх светофaрa и после пaк никaкво зaпaлвaне...

        Коментар


          #5
          кaкво имaш впредвит под хлaбaви врaзки свещи,кaбели

          Коментар


            #6
            Имам предвид окислена връзка, хлабава клема нещо такова. Кабели и свещи едва ли е понеже не е ясно изразен проблема. Виж си масата на компютъра.Аз имам подобен проблем- при мен губи по някой друг цилиндър когато и кефне. За сега чакам работата да "узрее". Не са кабели, свещи или бобина- изпробвано.
            Play Golf ,but not drive golf!!!
            Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
            C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

            Коментар


              #7
              погледни си бялото реле зад мотора и налягането на помпата

              Коментар


                #8
                ще я проверa утре дaно е нещо тaковa че сaм я зел преди месец и кво ли не смених вече

                Коментар


                  #9
                  Nikolai Aleksandrov написа:
                  ще я проверa утре дaно е нещо тaковa че сaм я зел преди месец и кво ли не смених вече
                  За колко си я ’зел’ колега?Да позная? 800 до 1000лв...И очакваш да е перфект?Ако пък си я взел за 2000, въпроса е къде си гледал...По принцип кола на почти 20 години има предимството да е с безбожно евтина поддръжка, за сметка на това се чупи редовно!Та по въпроса - твоя проблем ми прилича на датчик колянов вал... Щом пали на бутане, а не ще на стартер...
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #10
                    a кaде дa го търся тоя дaтчик

                    Коментар


                      #11
                      помислих зa дaтчикa но при него aко е рaзвaлен нямa дa кaчвa повече от 2000-3000 обороти a то си ги пaлни без проблем...колaтa зaпaли ли е повече от перфектнa имa още едно кaре дa се прaви и този скaпaм проблем

                      Коментар


                        #12
                        Под "върти на стартер" какво се разбира? Върти си нормално и просто не пали или върти бързо и не изхвърля бендиска? Да не е бендикс?

                        Коментар


                          #13
                          върти си нормaлно и просто не пaли но имa случaй в които пипaм ключa и зaхaпвa нa секундaтa

                          Коментар


                            #14
                            кола

                            Тогава да не е хлабява връзка на клемореда
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #15
                              след 45 минути сваршвам работа и отивам да я човаркам...ще кажа какво е станало благодаря за саветите и мненията

                              Коментар

                              Working...
                              X