Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загряване на Фиат Брава 1,4 с газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Загряване на Фиат Брава 1,4 с газ

    Здравейте, понеже не съм много компетентна по колите и имам следния проблем с моя фиат. От както сложих газ на колата започна да загрява дори и при по хладно време дори когато стои на място колата, перката се включва доста често и пада градуса но след това пак загрява и така е постоянно. Помислих си че не е обезвъздушена при слагането на газта и от това може да прави така и отидох да ми я обезвъдушат, но човека забеляза, че от радиатора излиза пара и ми каза да си взема добавка за запушване. Възможно ли е това това загряване да е от радиатора и дали ще се оправи с добавката или да търся някъде другаде проблема със загряването.Благодаря предварително за консултацията.

    #2
    Напълно е възможно това да е проблема. За да работи правилно охлаждането трябва в системата да има известно налягане. Това налягане се контролира от капачката на разширителния съд. Ако радиатора е заминал няма как да се достигне това налягане. Вариантите са два. Слагаш добавка, която ще запуши теча, Другия е да си купиш нов радиатор. Според мен втория вариант е по-удачен. Сменяш радиатора, купуваш си нов антифриз, смесваш го 50/50 с вода, изтачате цяла система и наливате новата течност. 1.4 се обезвъздушава сравнително лесно ако са здрави двете клапи на маркучите и тази на радиатора.Ако радиатора ти пуши сега, то ще губиш течност в системата. С доливане ще изкараш лятото и есента, но през зимата пушека ще се превърне в теч, особено в по студените дни.
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      Ммм...щом казваш, че е след монтиране на газово. Предполагам е обикновено и зависи как е монтирано. Ако е като при мен да ми е най-високата точка. Ако пълна до мин-макс почва да пуска перката бързо. За това пълня почти до капачката и като запаля гледай как пада течноста
      ФИАТ- Пътят е само формалност
      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
      -----------------------------------------------------
      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

      Коментар


        #4
        Kay_ написа:
        Ммм...щом казваш, че е след монтиране на газово. Предполагам е обикновено и зависи как е монтирано. Ако е като при мен да ми е най-високата точка. Ако пълна до мин-макс почва да пуска перката бързо. За това пълня почти до капачката и като запаля гледай как пада течноста
        Ами преди това не ми е правила такива проблеми и за това си мисля че може нещо от газовата да идва проблема.

        Коментар


          #5
          Просто са доливали концентриран антифриз при монтажа на газовата а преди това сигурно е карана основно с вода, това провокира корозия и просто от някъде пробива.Аз не бих сипал стоп за течове, риска да сменяш два радиатор е голям.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            S_BANKOV написа:
            Просто са доливали концентриран антифриз при монтажа на газовата а преди това сигурно е карана основно с вода, това провокира корозия и просто от някъде пробива.Аз не бих сипал стоп за течове, риска да сменяш два радиатор е голям.
            Най вероятно си прав, защото като отидох да си я взема от сервиза в казанчето ми нямаше антифриз и аз долях концентрат, след това като покарах малко / може би 1 месец/ се сетих да видя дали има антифриз и пак нямаше, тогава долях вода. Може би и аз съм направила нещо.

            Коментар

            Working...
            X