Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно джанти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно джанти

    Мисля да слагам на фиат пунто мк1 летни джанти. Колебая се между 15-ки и 16-ки с ниско профилна гума или ще се наложи да се изрязват калниците ,а ако се наложи 16-ките ще отпаднат. Какъв трябва да е централният отговор ? и ще станат ли 4х100 ? Мерси предварително

    #2
    Централен отвор: 58.1мм.Междуболтовото разстояние при това Пунто е 4x98, 4x100 стават с раздвижни болтове. Може и с обикновени, но аз лично не препоръчвам този вариант.16-ки стават без рязане, обаче зависи и от джантата.
    Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
    Punto GT 1.4 Turbo '99
    Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

    Коментар


      #3
      Зависи и от гумите, за 16" мисля че дори на 45 пак ще опира отвреме на време. 15" с размер 50 са екстра. Ако си с нормално окачване може и на 55. Но както е казал колегата зависи и от джантата, колко изнася и т.н.
      Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
      Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

      Коментар


        #4
        С нормално окачване е колата. Замислях се дали да взимам спортни пружини, но в София по тези павета и дупки много лошо ще вози нали ? Нещата отиват към 15-ка джанта ;дд

        Коментар


          #5
          Ако возията е важна се замисли за 15-ки .
          Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
          Punto GT 1.4 Turbo '99
          Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

          Коментар


            #6
            mihael написа:
            С нормално окачване е колата. Замислях се дали да взимам спортни пружини, но в София по тези павета и дупки много лошо ще вози нали ? Нещата отиват към 15-ка джанта ;дд
            Ами аз съм спортни пружини и мога да кажа, че ако пътя е равен вози добре. Обаче ако са павета и дупки имаш чуството че колата ще се разпадне . Много тропа и много друса, особено по павета.
            Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
            Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

            Коментар


              #7
              Преди да купиш джантите или ги пробвай ако може или разбери колко е ЕТ ( офсета). Може и с 15" да опират.
              Play Golf ,but not drive golf!!!
              Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
              C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

              Коментар


                #8
                Alex_RT написа:
                Преди да купиш джантите или ги пробвай ако може или разбери колко е ЕТ ( офсета). Може и с 15" да опират.
                Както е казал колегата, препоръчително е да ги пробваш преди да ги купиш. Преди години се "минах" с едни джанти, на централен отвор и на междуболтово пасваха перфектно, обаче се оказа че опират в спирачните апарати още преди да се завият болтовете докрай.
                Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
                Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

                Коментар


                  #9
                  Намерих едни - ЛДЖ с гуми, 4х100 15 цола,ет.35 7j .Джантите са немско производство,купени от Германия. Ще станат нали ,само централният отг. не знам колко е ,но ще се обадя на човека и ще ми каже. А да попитам това ет.35 какво е че не съм на ясно мнного

                  Коментар


                    #10
                    .

                    Джантата не е ли много широка,стандартната фиатова е 6J идеална за 195 гума и ЕТ 40
                    Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
                    EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
                    EX.Fiar Ritmo 105TC

                    Коментар


                      #11
                      На 90% съм сигурен , че ще опира гумата от вътрешната си част. 7J според мен идва в повече.
                      Play Golf ,but not drive golf!!!
                      Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                      C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                      Коментар

                      Working...
                      X