Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

след обевъздушаване надува и изхвърля водата,защо?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    след обевъздушаване надува и изхвърля водата,защо?

    Здравейте,някой знае ли на какво се дължи това,след обевъздушаване колата работи нормално докато загрее и започва да надува и изхвърля водата.Немога да я карам така,някой ако знае от какво може да е да сподели.
    FIAT BRAVA_ELX 1.6 16V 103HP 97

    #2
    Какво си правил/ремонтирал та посли си обезвъздушил системата?
    Bravo 1.9d 97г

    Коментар


      #3
      А капачката на разширителният съд слагаш ли я?Щото ако не я сложиш е нормално да изхвърли водата, понеже вдига налягане около атмосфера и нещо.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Да не ти надува през гарнитурата на главата, а ти да мислиш че е от обезвъздушаване? На тая кола имаш 2 пробки- една на горния ъгъл на радиатора и една на тръбите за парното. Или не ти отваря термостата или е другото за гарнитурата.
        Фиат Крома 1.9 16v+
        Фиат Браво 1.6 16v
        Фиат Мареа 1.6 16v

        Коментар


          #5
          Забравих да допълня,че след като я обевъздуша и затворя капачката разбира се,се виждат в рашерителния съд една ивица с много ситни балончета.По колата нищо не съм пипал,просто стана изведнъж тая работа.
          FIAT BRAVA_ELX 1.6 16V 103HP 97

          Коментар


            #6
            ninoneno написа:
            Забравих да допълня,че след като я обевъздуша и затворя капачката разбира се,се виждат в рашерителния съд една ивица с много ситни балончета.По колата нищо не съм пипал,просто стана изведнъж тая работа.
            10 лв. струва тест за изгорели газове в антифриза.

            Коментар


              #7
              колега u_bo можеш ли да ми кажеш конкретен сервиз и да я закарам право там,защото на 2 най много на 3 светофара и изхвърля водата!
              FIAT BRAVA_ELX 1.6 16V 103HP 97

              Коментар


                #8
                В твоя случаи вариантите са 3. 1 - Блокирал термостат в затворено полжение. 2 - Заминала водна помпа . 3 - Духнала гарнитура. Първо провери за газове в антифриза !
                Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                .

                Коментар


                  #9
                  Ако помпата е заминала, директно когато налива ще изтича отдолу водата.При мен така беше Капачката на разширителният съд? Поне е около 5 лв., купи си една нова.А двигателят как работи? Пушеци/мушеци? От къде изхвърля водата?
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    #10
                    M5kov написа:
                    Ако помпата е заминала, директно когато налива ще изтича отдолу водата.При мен така беше Капачката на разширителният съд? Поне е около 5 лв., купи си една нова.А двигателят как работи? Пушеци/мушеци? От къде изхвърля водата?
                    За помпата не е задължително да тече за да е прецакана,имам наблюдение на 2 помпи с отлепени лопатки,видимо помпата е ОК обаче няма кой да завърти водата. Към колегата с проблема метни едно око на тази тема http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=1164837
                    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                    .

                    Коментар


                      #11
                      Привет колеги,днес карах колата в сервиз и за мое голямо съжаление се оказа гарнитурата.В сервиза ми казаха,че ремонтът всичко ще ми струва около 300 лева.Струва ми се много,вие как мислите?
                      FIAT BRAVA_ELX 1.6 16V 103HP 97

                      Коментар


                        #12
                        Я си поговори с Жоро контакти и отзиви тук http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=57159
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          ninoneno написа:
                          Привет колеги,днес карах колата в сервиз и за мое голямо съжаление се оказа гарнитурата.В сервиза ми казаха,че ремонтът всичко ще ми струва около 300 лева.Струва ми се много,вие как мислите?
                          Съвсем нормална сума за този вид ремонт. Само гарнитурите, които ще подменят и консумативите, като например нов антифриз и т.н.- това в случай,че направят ремонта както трябва, а именно- нови гарнитури- на главата, на изпускателен и всмукателен колектор, гарнитури на капаците на клапаните, семеринг на разпределителния вал и 16 гумички на клапаните. Отделно труд - демонтаж, шлайфане на главата(за това шлайфиста взема поне 30-40лв),напасване на клапани,монтаж на главата, зацепване на ангренажен ремък и смяна на антифриз. Гориво- да занесат главата на шлайф и после да я вземат. При положение,че частите и шлайфането, което споменах излизат около 150лв, мисля че тези 300, които са ти обявили са съвсем приемливи.
                          ex. Fiat Marea 1.6 16V
                          ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
                          Lancia Kappa 2.0 VIS

                          Коментар


                            #14
                            Гошо е отличен майстор! ходил съм 2-3 пъти и съм пращал хора при него
                            Fiat Palio weekend 1,6 16v

                            Коментар


                              #15
                              .

                              ninoneno написа:
                              Привет колеги,днес карах колата в сервиз и за мое голямо съжаление се оказа гарнитурата.В сервиза ми казаха,че ремонтът всичко ще ми струва около 300 лева.Струва ми се много,вие как мислите?
                              При тази цена,маистора си слага в джоба моментално една стотачка.Които го може го може,а които не отива на маистор.Все пак и те са хора
                              Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
                              EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
                              EX.Fiar Ritmo 105TC

                              Коментар

                              Working...
                              X