Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шум от цилиндрите?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Шум от цилиндрите?

    След един идва друг проблем. Не знам дали от опитите да запаля колата и мъченето й, но сега някакъв тропащ звук идва от цилиндрите. Като пъхна уше от там се чува като че ли. Какво може да е станало? Силничък е. Някво тракане модерно е...
    Fiat Bravo 1.8 16V 96'

    #2
    щом колата не е изкала да запали ,ако не знаеш повредата не я мъчи ! ако е прескочила зъб на агренажа ще е доста лошо !
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      Беше се вдигнал бутона тоя дето спира помпата, и аз като не знам. Поне 15 опити да я запаля беше и 2 бутания да тръгне, но не. Накрая си я закарах вкъщи и намерих бутона, но пък шум от цилиндрите се появи? Какъв може да е проблема? Гледам върви, не е като да е на 3 цилиндара? Бях и ударен леко? Да не е прехвърлила някой зъб и от там? Ама не се чува от към ремака тоя шум.
      Fiat Bravo 1.8 16V 96'

      Коментар


        #4
        къде се намира този бутон?няма ккаво друго да е отдевн ремък - да е прескочил
        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

        Коментар


          #5
          изпразнил си хидравличните повдигачи, заради бутанети и паленето най вероятно. Запали я и я остави да поработи на място без да подаваш газ и виж дали ще утихне. С какво масло я караш и кога е сменяно, нивото му какво е?
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Чудо! Оправи се сама... Маслото си е макс и е някво тъпо, не помня к’во слагах. Не му е дошло времето, има бая още. Иначе шума го няма вече.
            Fiat Bravo 1.8 16V 96'

            Коментар


              #7
              S_BANKOV написа:
              изпразнил си хидравличните повдигачи, заради бутанети и паленето най вероятно. Запали я и я остави да поработи на място без да подаваш газ и виж дали ще утихне. С какво масло я караш и кога е сменяно, нивото му какво е?
              Той ти е отговорил точно. Аз преди години имах проблем с датчика при разпределителните валове и след доста опити да запали , си тракаше. Даже на една среща в Дон Вито Пешо ми зададе въпрос "Ама това дизел ли е? " Едва ли помни, ама аз помня Даже и Оги беше и ми погледна същата вечер настройките на фаровете.
              Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
              Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
              Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

              Коментар

              Working...
              X