Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Камерите на Софийския университет - минаване на червено

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Камерите на Софийския университет - минаване на червено

    Днес много глупаво се излъгах от зеленото за наляво и минах на червено за направо..добре, че беше рано сутрин и нямаше коли. Отгоре обаче има камери, които са ме заснели. Какво да очаквам сега като глоба и писмо ли ще ми изпратят?
    Fiat Brava 1.8 16V

    #2
    На Софийския няма зелено само за ляв завой! Единствената зелена светлина, за ляв завой, която е самостоятелна ако идваш от орлов мост свети винаги с тази за направо.Не знам от къде си идвал и какво си направил, но най вероятно си минал на зелено. Споко! А ако си се излъгал от зелено за десен завой е друго нещо.
    Fiat Brava 1.9TD 100
    Fiat Marea 1.8 HLX

    Коментар


      #3
      Объркал съм се, десен завой светеше зелено ,идвах от Орлов в посока народното събрание..
      Fiat Brava 1.8 16V

      Коментар


        #4
        yivanov написа:
        Объркал съм се, десен завой светеше зелено ,идвах от Орлов в посока народното събрание..
        Демек от Цариградко за направо и ти е светнало зелено за на дясно и си тръгнал направо? Така ли? И на мен ми се е случвало на това кръстовище да мина на червено. Идвахот стадиона и на Птичи мост на ляв завой и след като завиеш има и още един светофар...аз него пропуснах. Нищо не дойде. Мисля, че камерите там снимат трафика и единствените опасни са за скорост от към Цариградско. Но не съм много сигурен.
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #5
          50лв и 8т
          Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

          Коментар


            #6
            [quote="Kay_"]
            yivanov написа:
            Объркал съм се, десен завой светеше зелено ,идвах от Орлов в посока народното събрание..
            Демек от Цариградко за направо и ти е светнало зелено за на дясно и си тръгнал направо? Така ли? И на мен ми се е случвало на това кръстовище да мина на червено. Идвахот стадиона и на Птичи мост на ляв завой и след като завиеш има и още един светофар...аз него пропуснах. Нищо не дойде. Мисля, че камерите там снимат трафика и единствените опасни са за скорост от към Цариградско. Но не съм много сигурен.[/quoteЗа кръстовището пред СУ говоря, където е подлеза за метрото .. в средна лента бях за направо, за надясно си светеше зелено и просто продължих направо, но в последствие ми се стори, че светофара над мен е червен, за наляво с ъщо беше червен.
            Fiat Brava 1.8 16V

            Коментар


              #7
              Аз на Сточна гара си минавах на червено, докато един ден не видях че има световар (тоя в кръговото), има камери ама нищо не съм получавал...то май се гледат само при инциденти.
              FIAT Bravo 1.9 JTD GT 105ps

              Коментар


                #8
                Специално на университета ги следят камерите защото поне 3,4 пъти съм плащал актове за червен сигнал.Пращам някой с книжка но не кара и на него му правят актовете,иначе досега да съм останал без точки.Имах една позната в КАТ и ми казваше,че компютъра сам отчитал нарушенията и ги вадел на показ.Колко е вярно не знам,но там ги следят тези нарушения.На университета и на Попа със сигурност,от личен опит го казвам.
                Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                Коментар


                  #9
                  А горе-долу след колко време идва "честитката" и като обикновено писмо ли идва или препоръчано?
                  Fiat Brava 1.8 16V

                  Коментар


                    #10
                    Как и след колко време идва честитката не съм наясно.... До колкото в момента се сещам светофара, за който става въпрос от орлов мост посока НС Първо светва зелено само за надясно покрай СУ, докато върви трафика от паметника Левски към Орлов мост и по Васил Левски. После светва зелено за направо и наляво по Левски, след някакво време гасне само левия и продължава да е зелено за направо и дясно докато върви трафика от НС към Орлов мост. Така че може да си минал на червено, а може и да си бил на зелено ако си видял само червеното за на ляво. Дано да сте ме разбрали, кога е зелено и червено ако помага с нещо Успех

                    Коментар


                      #11
                      Insane написа:
                      Как и след колко време идва честитката не съм наясно.... До колкото в момента се сещам светофара, за който става въпрос от орлов мост посока НС Първо светва зелено само за надясно покрай СУ, докато върви трафика от паметника Левски към Орлов мост и по Васил Левски. После светва зелено за направо и наляво по Левски, след някакво време гасне само левия и продължава да е зелено за направо и дясно докато върви трафика от НС към Орлов мост. Така че може да си минал на червено, а може и да си бил на зелено ако си видял само червеното за на ляво. Дано да сте ме разбрали, кога е зелено и червено ако помага с нещо Успех
                      Идеално те разбрах, колега. Аз точно затова се обърках... защото като съм минавал оттам винаги ми е светело едновременно зелено за направо и надясно, а в много случаи и в 3-те посоки и просто по навик си минах, мислейки, че червеното е за наляво. Точно под светофара обаче се усетих, че съм в средна лента и червеното отражение на светофара точно над мен ми подсказа каква глупост правя, но вече беше късно.. Веднага като получа честитката отивам да си платя глобата, защото такова нарушение е недопустимо . Яд ме е единствено, че съм проявил разсеяност и съм рискувал собственото си здраве и това на околните.. занапред ще съм по-внимателен.
                      Fiat Brava 1.8 16V

                      Коментар


                        #12
                        Kay_ написа:
                        yivanov написа:
                        Объркал съм се, десен завой светеше зелено ,идвах от Орлов в посока народното събрание..
                        Демек от Цариградко за направо и ти е светнало зелено за на дясно и си тръгнал направо? Така ли? И на мен ми се е случвало на това кръстовище да мина на червено. Идвахот стадиона и на Птичи мост на ляв завой и след като завиеш има и още един светофар...аз него пропуснах. Нищо не дойде. Мисля, че камерите там снимат трафика и единствените опасни са за скорост от към Цариградско. Но не съм много сигурен.
                        Той говори за друго кръстовище.Там ляво и направо са на една секция. Десния завой светва зелено първо с другите, но после остава само той, на ляво и направо свети червено. Колегата ако е видял, че някъде свети червено и е минал направо е в нарушение. Ама там не съм имал поздравления от КАТ и не знам как са фотосесиите За това което ти говориш , споко, след няколко месеца ще имаш честитка. Аз имам 2 от там ама съм със служебната и идват на шефа(зет ми) и фирмата си ги покрива.
                        Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                        Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                        Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                        Коментар

                        Working...
                        X