Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

термостат или разместени стрелки?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    термостат или разместени стрелки?

    Здравейте.От както имам пунтото наблюдавам тази нередност.Днес случайно говорих с един позна и ми каза ,че най вероятно термостата ми държи само големия кръг.Парното грее малко дори сега в топлите дни,а зимата стисках зъби.На сн.1 колата е изгасенана сн.2 на контакт,а сн.3 е в нормален режим на работа.и сн.4 ако евентуално загрее да включи перка... което е рядкостНормално ли е да висят така стрелките?
    Прикачени файлове

    #2
    на пръв поглед предполагам, че е незатварящ термостатно това, че перката се включва толкова рано .... - незнам какво точно да кажазащо не отидеш на диагностика, да замерят температурата?аз ако бях на твое място веднага щях да сменя термостата, незнам за твоя модел кое се сменя, но ако е с корпуса - слагам от Рено 5
    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

    Коментар


      #3
      И при мен е така, и даже уж бил сменян термостата (в сервиз). Макар, че когато отвори термостата е на 1/4. А на пипане е доста горещ маркуча.Струва ми се, че не показва вярно, или датчкика или друго. Ама едва ли е от стрелката.
      FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
      FIAT Punto sx 75 '94

      Коментар


        #4
        alvanovo написа:
        на пръв поглед предполагам, че е незатварящ термостатаз ако бях на твое място веднага щях да сменя термостата, незнам за твоя модел кое се сменя, но ако е с корпуса - слагам от Рено 5
        Колега, првилно ли разбирам, че на твоя двигател 1.8/16V слагаш термостат от Renault 5 ?Какви са причините да го правиш? По-евтин ли е, по-надежден ли е или и двете ?

        1.9 JTD 110hp
        Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

        Коментар


          #5
          Цената е около 15 лв. и няма проблеми с качеството.Цената на оригиналния термостат е ~90 лв. като има доста ментета.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            OpenGL написа:
            alvanovo написа:
            на пръв поглед предполагам, че е незатварящ термостатаз ако бях на твое място веднага щях да сменя термостата, незнам за твоя модел кое се сменя, но ако е с корпуса - слагам от Рено 5
            Колега, првилно ли разбирам, че на твоя двигател 1.8/16V слагаш термостат от Renault 5 ?Какви са причините да го правиш? По-евтин ли е, по-надежден ли е или и двете ?
            Вече карам 3 год с термостат Рено. Преди това смених няколко термостата за Фиат и само в началото работеха добре.Реното работят добре, но колата не загрява толкова бързо както аз очаквах. Въобще с всички термостати досега винаги бавно е загрявала.
            Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

            Коментар


              #7
              Целият термостат ли е съвместим, или се сменя само вътрешното тяло ?

              1.9 JTD 110hp
              Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

              Коментар


                #8
                OpenGL написа:
                Целият термостат ли е съвместим, или се сменя само вътрешното тяло ?
                Ето една стара тема за термостат от Рено: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=23613
                Fiat Bravo 1.8 GT, 1996 г.

                Коментар


                  #9
                  Сега слизам да видя на студен двигател дали е включен големия кръг само и от там нататък ще му мисля

                  Коментар


                    #10
                    кола

                    На Пунто е така Може да има връзка със самия уред и да смениш термостата /има 2 винта /и е 15 лв пак ще е същото
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      термостата не затваря.... бушона на перката беше изгорял... др седмица ще взема термостат

                      Коментар

                      Working...
                      X