Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Премахване на катализатор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Премахване на катализатор

    Колеги, изчетох доста форуми и теми за премахването на катализатора от МПС-то, но искам да попитам и в нашият форум. Решил съм да премахна катализатора понеже колата е на 190 000км и мисля, че е заминал (това накуп с ремонт на цялата генерация). Има ли ефект от цялата работа на бензинов мотор, вече закупих и резонаторно гърне и мека връзка, проблем има ли след това с ламбда сондата, увеличаване на разхода, шумът увеличава ли се значително, как да разбера катализатора наистина ли е запушен (колата гори литър масло на 1500 км и от там си мисля че е запушен). Възможно ли е заради запушен катализатор да е увеличен разхода на гориво на бензинова кола.
    Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
    Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
    Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

    #3
    Не съм гласувал, защото аз съм заменил катализатора с резонаторно гърне, а такъв вот няма. При мен се подобри вървежя, защото катализатора беше натрошен.
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    Коментар


      #4
      Гласувах с Да, защото като го махнах динамиката на колата се промени и разхода падна с 1-2 литра.

      Коментар


        #5
        За сега нямам проблем с катализатора и затова съм гласувал с не.Колата е на 200к. и си върви добре а и разхода си е нормален.
        Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

        Коментар


          #6
          гласувах с не,защото бравата ми е вече на 350к и е в прекрасно здраве

          Коментар


            #7
            Колеги извинявам се, но в бързината съм пропуснал да напиша за резонаторното гърне. Нека тези който са заменили катализатора с резонаторно гърне да натиснат ДА. Благодаря предварително. П.С. И все пак има ли вариант да се е запушил от високият разход на масло.
            Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
            Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
            Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

            Коментар


              #8
              Моят го смених, защото леко се разтрака и го продадох за 60 лева.Сега съм с тръба - няма резонатолно или друго гърне.Вървежа - мяй няма промяна, но повече бръмчи колата, което не е болка за умиране де.
              Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

              Коментар


                #9
                Аз съм против! На първото го махнах, нямаше никаква разлика, даже по-лоша и шумна работа на мотора, след това го върнах!
                Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                Втората......пак същата!
                (_-_)______////_______(_-_)
                Punto75-Вече на жената!
                Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                Коментар


                  #10
                  Ако колегата махне катализатора на технически преглед замерват вредните емисии , които отделя колата.Дали ще разберат или не?

                  Коментар


                    #11
                    И аз не съм го махал. Колата е на 244К . Мисля вървежа и разхода са приемливи.
                    ФИАТ- Пътят е само формалност
                    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                    -----------------------------------------------------
                    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                    Коментар


                      #12
                      DRIVER1 написа:
                      Ако колегата махне катализатора на технически преглед замерват вредните емисии , които отделя колата.Дали ще разберат или не?
                      Тази седмица или началото на другата ще минавам преглед без катализатор и затапен егр и ще пиша дали е имало проблеми.

                      Коментар


                        #13
                        Нормата за изгорели газове в ГТП е доста висока и стига да нямаш сериозен проблем с колата минаваш.
                        Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                        Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                        Коментар


                          #14
                          Изтърбушва се питата на катализатора и се вкарва надупчена тръба. Получаваш гърне, което ще изкара живота на колата. За разлика от боклуците, дето се продават...
                          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                          Коментар

                          Working...
                          X